חייל שהמתין להסעה נדקר סמוך לקניון בעיר. עדי ראייה: "בא אליו מישהו מאחור ודקר אותו". מחסומים הוצבו באזור ערד וסריקות נרחבות מתנהלות אחר החשודים. במשטרה אומרים כי ככל הנראה הרקע לרצח הוא לאומני

חייל כבן 20, שהמתין להסעה, נדקר למוות אמש (ה') סמוך לקניון בעיר. צוותי מד"א ביצעו בו פעולות החייאה, אך בסופו של דבר נאלצו לקבוע את מותו. במשטרה אמרו כי ככל הנראה מדובר ברצח על רקע לאומני. סריקות מתנהלות אחר החשודים במעשה ומחסומים נפרסו באזור. בין היתר נבדק אם נגנב נשק מהחייל.

בשעה 21:26 נמסר למוקד מד"א על חייל שנדקר בתחנת אוטובוס ברחוב הקנאים סמוך לקניון בערד. פאראמדיק מד"א זיו שפירא סיפר: "כשהגענו למקום ראינו צעיר כבן 20 שוכב מחוסר הכרה ללא דופק וללא נשימה עם פצעי דקירה בפלג גופו העליון, הענקנו לו טיפול רפואי מציל חיים וביצענו פעולות החייאה מתקדמות שבסופן נאלצנו לקבוע את מותו".
בוידיאו: פאראמדיק מד"א בזירת הפיגוע

כוחות גדולים של משטרה פתחו בחקירה ועורכים סריקות. מחסומים הוצבו בכביש 31 ובכניסה לעיר. מסוק הועלה לאוויר כדי לסייע בחיפושים אחר המחבלים. במשטרה אמרו כי הם פועלים יחד עם גורמי ביטחון נוספים.

עדי ראייה סיפרו כי לאחר שהחייל נדקר הוא ניסה להזעיק עזרה ונפל על רכב שנסע במקום. הנהג, חסיד גור שסבר שמדובר באדם שנפגע בתאונה, הזעיק את כוחות מד"א. הוא סיפר: "נסעתי בכיכר, פתאום רץ אליי צעיר כבן 20 מהספסלים, חוסם לי את האוטו באמצע הכיכר. לא הבנתי מה זה. נעצרתי והזעקנו עזרה. הוא היה בהכרה, ניסה להגיד משהו ולא הצליח. באנו לעזור לו והוא נפל לקרקע. התקשרנו למד"א וניסינו לעצור את הדימום. שמנו עליו מגבת".

עד ראייה נוסף סיפר: "בא אליו מישהו מאחור ודקר אותו. ראיתי אותו כשהוא שוכב. חבר שלי קרא לי כשהאירוע קרה. חבר שלי יצא וניסה לעצור את הדימום. לקח מגבת. הוא ניסה לחסום את פצע הדקירה. חברו אליו אנשי מד"א ופינו אותו למנחת".

מפקד מרחב נגב במשטרה, תת-ניצב נתן בוזנה, אמר כי "אנחנו עדיין לא יודעים לקבוע שמדובר באירוע טרור. הצפנו את השטח בכוחות ואנו מבצעים סריקות. בשלב הזה הוקפצו כל הכוחות המיוחדים – מסוק, כלבים, כוחות שיטור – כדי לנסות ליירט את מי שפגע בחייל. בכל היישובים במרחב עיבינו את כוחות הביטחון השוטף. אנחנו מבקשים לשמור על שגרה. על כל חשוד ורכב חשוד ניענה לקריאה באופן מיידי. אני מבקש מהציבור לגלות עירנות ועל כל דבר חשוד לקרוא לנו".

בוידיאו: מפקד מרחב נגב במשטרה, תת-ניצב נתן בוזנה

ראש העיר ערד, ניסן בן חמו, אמר כי "הנחת העבודה היא כי מדובר בפיגוע. אין עדיין קביעה חד משמעית. אם זה אכן פיגוע, זהו הפיגוע הראשון בעיר". למרות שככל הנראה מדובר בפיגוע לא ניתנו הנחיות מיוחדות לתושבי העיר. הערכת מצב נוספת תתבצע בשעות הלילה.

הנחייה טלפונית לחסידי גור בערד, להישאר בבתים