הלוויות החייל בן ה-19, שנדקר למוות בפיגוע, תתקיים ביום ראשון ב-12:00 בבית העלמין בקרית שאול. מוסדות החינוך בעיר פועלים כרגיל לאחר שנשללה אפשרות שהמחבלים עדיין בערד. המרדף אחר החשודים נמשך

סמל רון יצחק קוקיא, לוחם בחטיבת הנח"ל, הוא חייל צה"ל שנרצח בפיגוע בערד. כך הותר הבוקר (ו') לפרסום.

קוקיא, בן 19 מתל אביב, הועלה מדרגת רב טוראי לדרגת סמל לאחר מותו. הלוויתו תתקיים ביום ראשון בשעה 12:00 בבית העלמין הצבאי בקריית שאול.

יותר מ-230 שוטרים ולוחמים פרוסים הבוקר בערד בעקבות פיגוע הדקירה. במהלך הלילה ערכו כוחות צבא ומשטרה סריקות בעיר ובמוסדות החינוך ושללו את האפשרות שהמחבל או המחבלים נמצאים עדיין בשטח העיר.

"במהלך הלילה התבצעו סריקות בכל רחבי העיר בכוחות צבא ומשטרה מתוגברים בדגש על סריקות במוסדות החינוך", סיפר הבוקר ראש העיר ערד, עו"ד ניסן

בן חמו. "לאחר הערכת מצב הוחלט כי שגרת החיים תחזור לסדרה ככל שאפשר ומערכת החינוך תפעל".

בנוסף קרא בן חמו לאזרחים להגביר עירנות ולעדכן את מוקד 100 של המשטרה על כל אירוע חשוד באופן מיידי. "לצערי הרב ערד גם נכנסה למפת הפיגועים. לא חווינו מעולם פיגוע לאומני. זה מנפץ את השקט הפסטורלי והביטחון שבו תושבי ערד התנהלו", אמר ראש העיר. "במשך שנים, לא משנה אם יש מלחמה או מתיחות ביטחונית, ערד נחשבה למקום בטוח מכל המובנים. היום המציאות טופחת על פנינו לצערי הרב".

סריקות אחר המחבל או המחבלים (צילום: דוברות המשטרה)


החייל נדקר למוות אמש סמוך לקניון בעיר בעת שהמתין להסעה. צוותי מד"א ביצעו בו פעולות החייאה, אך בסופו של דבר נאלצו לקבוע את מותו. במשטרה אמרו כי ככל הנראה מדובר ברצח על רקע לאומני. בין היתר נבדק אם נגנב נשק מהחייל. כוחות צה"ל ואנשי שב"כ מסייעים לשוטרים כדי לנסות לתפוס את הרוצח או הרוצחים.

עדי ראייה סיפרו כי לאחר שהחייל נדקר הוא ניסה להזעיק עזרה ונפל על רכב שנסע במקום. הנהג, חסיד גור שסבר שמדובר באדם שנפגע בתאונה, הזעיק את כוחות מד"א. הוא סיפר: "נסעתי בכיכר, פתאום רץ אליי צעיר כבן 20 מהספסלים, חוסם לי את האוטו באמצע הכיכר. לא הבנתי מה זה. נעצרתי והזעקנו עזרה. הוא היה בהכרה, ניסה להגיד משהו ולא הצליח. באנו לעזור לו והוא נפל לקרקע. התקשרנו למד"א וניסינו לעצור את הדימום. שמנו עליו מגבת".

עד ראייה נוסף סיפר: "בא אליו מישהו מאחור ודקר אותו. ראיתי אותו כשהוא שוכב. חבר שלי קרא לי כשהאירוע קרה. חבר שלי יצא וניסה לעצור את הדימום. לקח מגבת. הוא ניסה לחסום את פצע הדקירה. חברו אליו אנשי מד"א ופינו אותו למנחת".

בוידיאו: מפקד מרחב נגב במשטרה, תת-ניצב נתן בוזנה

מפקד מרחב נגב במשטרה, תת-ניצב נתן בוזנה, אמר כי "אנחנו עדיין לא יודעים לקבוע שמדובר באירוע טרור. הצפנו את השטח בכוחות ואנו מבצעים סריקות. בשלב הזה הוקפצו כל הכוחות המיוחדים – מסוק, כלבים, כוחות שיטור – כדי לנסות ליירט את מי שפגע בחייל. בכל היישובים במרחב עיבינו את כוחות הביטחון השוטף. אנחנו מבקשים לשמור על שגרה. על כל חשוד ורכב חשוד ניענה לקריאה באופן מיידי. אני מבקש מהציבור לגלות עירנות ועל כל דבר חשוד לקרוא לנו".
//www.jdn.co.il/news/israel/915220