אילוסטרציה. pixabay

זהירות: פחיות קוקה קולה זהות – אך לא כשרות

גולשים דיווחו על פחיות קוקה קולה הנמכרות בחנויות שונות בישראל, הזהות לפחיות המיוצרות בארץ אך ללא חותמת כשרות. בכשרות של הגרמי"ל לנדא מבהירים: בניגוד לנטען, קוקה קולה ללא חותמת כשרות אינה כשרה ואסור לשתות אותה

"במהלך נסיעה ארוכה לצפון הארץ, עצרתי להתרעננות ליד קיוסק בו קניתי פחית קוקה קולה. משום מה, לאחר פתיחת הפחית רגע לפני הלגימה הראשונה, שמתי לב למשהו מוזר: אין כיתוב בשפה העברית. בדקתי ואכן, אין חותמת כשרות על המשקה. המוכר הסביר לי שמדובר בייבוא של המשקה הפופולרי מחו"ל".

עדות זו, יחד עם דיווחים שקיבלנו מגולשים בשבוע האחרון, מלמדים על ייבוא של פחיות קוקה קולה, חלקן זהות לפחיות המיוצרות כאן בישראל, וחלקן בטעמים שונים, למספר חנויות ברחבי הארץ. על הפחיות המיובאות, אין כמובן חותמת כשרות. נותן ההכשר לקוקה קולה בישראל, הוא רבה של בני ברק, הגרמי"ל לנדא שליט"א.

רבים סבורים כי המשקה כשר גם ללא חותמת כשרות. פנינו לבדוק זאת אצל בכיר במשרדו של רב העיר בני ברק, ואצל אחד מהמשגיחים מטעם הרב לנדא במפעל של קוקה קולה. למרות שבדרך כלל נמנעים במערכת הכשרות של הרב לנדא להתראיין לתקשורת, על מנת למנוע מכשול, הסכימו לשוחח איתנו, אך בעילום שם.

לדבריהם, מדובר בטעות חמורה שעלולה להכשיל את הטועים. "ייאמר ברורות: בקוקה קולה ללא כשרות, יש רכיבים שאסור להכניסם לפה", הם מתריעים. הם הסבירו את מקור הטעות הנפוצה: "משקה ספרייט לעומת זאת, מותר לשתות גם כאשר אין חותמת כשרות, אך הקולה – חייבת בכשרות ובפיקוח הדוק".

נכון לעכשיו, ככל שהצלחנו לברר, מדובר בייבוא מקביל רק של פחיות, אך ייתכן ומייבאים גם בקבוקי שתייה. הציבור נקרא לשים לב ולפקוח עיניים לפני שרוכשים את הפחית האדומה והמוכרת, שאכן מתנוסס עליה החתימה של מערכת הכשרות המהודרת בראשות הגרמי"ל לנדא שליט"א, רב העיר בני ברק.

20 תגובות

יש לציין ששיטת הרב לנדאו היא שיטת יחידאי ובכל העולם שתו ושותים קוקה קולה בלא הכשר כבר עשרות שנים

באה"ב כולם שותים יש ou אז כאן אפשר לבדוק

יצור מיוחד לערבים

יש לציין שהרבה רבנים מומחים בכשרות בחו"ל מתירים לשתות את קוקה קולה גם בלי הכשר, אך בארץ שאפשר לקנות באותו מחיר עם הכשר אז למה לקנות בלי?

לי אמר מפורש אחד הרבנים החשובים שמתמצא בנושא הכשרויות שאפשר לשתות את הפחיות עם כיתוב בערבית
מעניין!!!

סליחה מכל הקשקשנים שהגיבו למעלה
רק בארה"ב שותים חלק מהציבור משום שיש כשרות או יו הציבור החסידי ברובו לא נוגע ,
לידיעתכם יש רכיבים שכל מפעל בכל מקום בעולם מוסיף לתמצית המקורית לפי טעם המקום יש הבדלים בין המדינות וכן יש בעיה של עוד מוצרים המיוצרים במפעל עם מערכות קיטור אגב יש מקומות במזרח אירופא ששותים דווקא פפסי אייני יודע באישור של מי אבל אף אחד לא שותה קוקה קולה ללא כשרות!!!

אם הרב לנדא הוא נותן ההכשר לקוקה קולה בארץ, ז"א שהוא ורק הוא מכיר את הרכיבים של הקולה, ואם הם אומרים שבלי פיקוח זה בעייה, אז על מה הויכוח?

בכפר הערבי הסמוך למודיעין עילית הנקרא דירקדיס מוכרים פחיות קוקה קולה ערבי ברבע מחיר, והרב זריצקי אמר לי שמותר…

עם כל הכבוד בארהב יש הרבה מפעלי קוקה קולה ורק לחלקם יש הכשר של OU. מלבד זאת עם כל הכבוד ל"רבנים מומחים" הרי מעולם לא ביקרו במפעלי ק"ק הכל סודי , אז מאיפה המידע? זה שיודע, אומר שחייב הכשר!

בלונדון הכשרות מאשרת קוקה קולה בלי
OU בלי הכשר כלל. יש המקפידים לא לשתות בי הכשר כלל. יש רשימה עדכנית של מוצרי אוכל ושתיה שמפורסם ע"י מערך הכשרות מדי תקופה שמשרת המון דברים ללא הכשר רשמי כמובן שהם בודקים לעומק כל מוצר. קצת מוזר ההכשר בארץ על צלחות פלסטיק וכו' מילא לפסח

אפילו ספרייט באנגלי' בעייתי שמעתי מנכדו של הרב לנדאו

חזקה ששותים קוקה קולה בלי הכשר בחו"ל, ועד שלא יצא קריאה מפורשת ובלי עילום שם של הרב לנדא שאסור, כנראה שמותר

כל החברות קוקו קולה עושים תפריט אחיד אין שום שנוי כי אם הם משנים אז הם עוברים על ההסכם חוזי שכל אחד שמיצר במדינה שלו חייב לעשות אותו חומרי שנתנו מראש אז ממילא אין בעיה לשתות מכל המדינות כי זה אותו דבר רק הכשר עולה יותר כסף בגלל שזה עם הכשר וסתם כך אם אתה אומר שאסור אז דע שלך אסור לשתות שום שתיה בשום הכנסת אורחים באוקראינה שכולם נותנים שם שתייה מקוקו קולה בלי הכשר

בברזיל יש חלב בקוקה קולה

כשאני מגיע לאוחן במשך השנה אני יודע שמותר לי לשתות שלש משקים ספריט פפסי וקוקה קולה

בספרד מכינים קולה כאשר אחד הרכיבים הוא קרמל (סוכר שרוף) מתוצר של יין נסך מקומי…
חברים ! צריך להזהר…כנראה יש דברים בגו.

צריך להפסיק לשתות את החומר המזיק לבריאות הזה

אנחנו היינו לאחרונה בנופש קוקה קולה בקפריסין והביאו שם פחיות מתוצרת מקומית, והמשגיח של הרב רוטנברג ששהה איתנו אמר שאין בזה שום בעיה וזה אותם רכיבים.

כמי שעובד במערכת הרב לנדא שליט"א מזה שנים כמשגיח במפעל קוקה קולה [בחו"ל] המייצר את תמציות הטעם עבור החברה למשקאות קלים בבני ברק [קוקה קולה -ישראל] הנני להבהיר אחת ולתמיד; דעתו של הרב שליט"א היתה מאז ומתמיד שע"פ המידע שבידיו מוצרי "קוקה קולה" וכן מוצרי "פנטה" למיניהם חייבים הכשר והשגחה צמודה, פרט למוצר "ספרייט" [הרגיל+ זירו] שלעת עתה ע"פ המידע שבידינו אין בו כל בעיה.
כל ההשערות והסברות של קהילות שונות בארץ ובעולם [למעט OU בארה"ב] ללא כל בסיס וידע מהנעשה במפעלי הייצור מעלה תהיה ותמיה…!
יהוד ירא שמים בהחלט לא אמור להשתמש במוצר הנ"ל ללא הכשר והשגחה!

בכל העולם חרדים שותים קוקה קולה ללא כשרות בנוסף חיקויים דומים ללא כשרות גם בליסט של שוויץ ועוד לא רק קוקה קולה בודדים מחמירים על כשרות ומיסטר קורניק גם אחיך באנטוורפן ואחיך בלונדון שותים קוקה קולה אז הרב לנדאו דור 3 רוצה לשמור לך את הפרנסה בהצלחה גם אביך מנחם שתה כשגר באנטוורפן

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן