גולשים דיווחו על פחיות קוקה קולה הנמכרות בחנויות שונות בישראל, הזהות לפחיות המיוצרות בארץ אך ללא חותמת כשרות. בכשרות של הגרמי"ל לנדא מבהירים: בניגוד לנטען, קוקה קולה ללא חותמת כשרות אינה כשרה ואסור לשתות אותה

"במהלך נסיעה ארוכה לצפון הארץ, עצרתי להתרעננות ליד קיוסק בו קניתי פחית קוקה קולה. משום מה, לאחר פתיחת הפחית רגע לפני הלגימה הראשונה, שמתי לב למשהו מוזר: אין כיתוב בשפה העברית. בדקתי ואכן, אין חותמת כשרות על המשקה. המוכר הסביר לי שמדובר בייבוא של המשקה הפופולרי מחו"ל".

עדות זו, יחד עם דיווחים שקיבלנו מגולשים בשבוע האחרון, מלמדים על ייבוא של פחיות קוקה קולה, חלקן זהות לפחיות המיוצרות כאן בישראל, וחלקן בטעמים שונים, למספר חנויות ברחבי הארץ. על הפחיות המיובאות, אין כמובן חותמת כשרות. נותן ההכשר לקוקה קולה בישראל, הוא רבה של בני ברק, הגרמי"ל לנדא שליט"א.

רבים סבורים כי המשקה כשר גם ללא חותמת כשרות. פנינו לבדוק זאת אצל בכיר במשרדו של רב העיר בני ברק, ואצל אחד מהמשגיחים מטעם הרב לנדא במפעל של קוקה קולה. למרות שבדרך כלל נמנעים במערכת הכשרות של הרב לנדא להתראיין לתקשורת, על מנת למנוע מכשול, הסכימו לשוחח איתנו, אך בעילום שם.

לדבריהם, מדובר בטעות חמורה שעלולה להכשיל את הטועים. "ייאמר ברורות: בקוקה קולה ללא כשרות, יש רכיבים שאסור להכניסם לפה", הם מתריעים. הם הסבירו את מקור הטעות הנפוצה: "משקה ספרייט לעומת זאת, מותר לשתות גם כאשר אין חותמת כשרות, אך הקולה – חייבת בכשרות ובפיקוח הדוק".

נכון לעכשיו, ככל שהצלחנו לברר, מדובר בייבוא מקביל רק של פחיות, אך ייתכן ומייבאים גם בקבוקי שתייה. הציבור נקרא לשים לב ולפקוח עיניים לפני שרוכשים את הפחית האדומה והמוכרת, שאכן מתנוסס עליה החתימה של מערכת הכשרות המהודרת בראשות הגרמי"ל לנדא שליט"א, רב העיר בני ברק.