עמותת רגבים

לא תאמינו: כך נראה "הרס" של מסעדה לא חוקית בבעלות פלסטיני

האם המנהל האזרחי הגיש תצהיר שקרי לבג"ץ? בעקבות עתירת רגבים כנגד מסעדה ערבית שהוקמה מטרים ספורים מכביש חוצה שומרון, הצהיר המנהל האזרחי בפני בג"ץ: "הרסנו את הדרך", אבל כך נראית "ההריסה" בפועל • צפו

 • מרן רבי ברוך ויסבקר שליט"א פונה אליכם בפניה אישית ומרגשת

  תוכן מקודם

 • אתה מחונן ובעל יכולות גבוהות? יש לנו משהו לספר לך

  תוכן מקודם

 • האברך שדאג לעשרות משפחות במצוקה נפטר מהמחלה

  תוכן מקודם

 • מצממר: ישמח האב ביוצאי חלציו בגן עדן

  תוכן מקודם

בשנה שעברה עתרה תנועת רגבים נגד 'המסעדה הלבנונית' שהוקמה בניגוד לחוק, מטרים ספורים מכביש חוצה שומרון ליד העיר אריאל. בעל המסעדה, ערבי ישראלי תושב אבו גוש, הקים את המקום לפני מספר שנים ללא רישוי עסק.

בעלי המסעדה סללו דרך אספלט המתחברת ישירות אל כביש חוצה שומרון, הכביש המרכזי באיזור בו נוסעים מדי יום אלפי כלי רכב, כאשר נקודת החיבור הפיראטית ממוקמת בקטע מסוכן במיוחד, בו ישנו קו הפרדה רציף.

בעקבות הפניות של תנועת רגבים והמועצה האיזורית שומרון התקינה מע"צ גדר בטיחות שחסמה את הדרך המסוכנת, אולם לאחר שהגדר פורקה והושלכה בצידי הדרך, פנתה רגבים לבג"ץ.

במהלך דיון שנערך בבג"ץ לפני כשנה, מתחו השופטים ביקורת על עמדת המדינה, לפיה לא מדובר במפגע תחבורתי משמעותי, ולפיכך ביצוע האכיפה במקום תלוי בסדרי העדיפויות של המנהל האזרחי.

המדינה ביקשה פרק זמן נוסף לביצוע בדיקה נוספת, האם הגישה התעבורתית למקום, יוצרת "מפגע בטיחותי מהדרג הגבוה". לאחרונה הגיש משרד הבטחון תצהיר לבג"ץ בו התבקש בג"ץ למחוק את העתירה מאחר ולדבריו, במהלך חודש אוקטובר "נהרסה הדרך שנפרצה מהכביש אל המבנה מושא העתירה, כך שכעת לא מתאפשרת סטייה מהכביש אל הבינוי הבלתי חוקי".

אלא שתמונות שצולמו במתחם בימים האחרונים, מעלות סימני שאלה האם למעשה מדובר בתצהיר שיקרי.

התיעוד מהמקום מעלה כי כלי הנדסי שפך במקום ערימת עפר גדולה, והדרך כלל לא נהרסה. בנוסף מתברר כי מחזיקי המתחם שממשיך בפעילותו, הסיטו חלק מערימת העפר, ורכבים ממשיכים להיכנס ולצאת מהמקום דרך מעבר צר – שהפך למסוכן הרבה יותר עבור נוסעי הכביש הראשי.

"התמונות הללו מראות שההצהרות החגיגיות של המנהל האזרחי על ביצוע אכיפה אינן עולות בקנה אחד עם המציאות", אומרים בתנועת רגבים. "למעשה, הסכנה לאלפי הנוסעים במקום, הפכה מאז לחמורה הרבה יותר. התיעוד הזה יישלח לבית המשפט שיבדוק האם המנהל האזרחי הגיש למעשה תצהיר שיקרי".

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון הוסיף כי "יש כאן מקרה חמור של בנייה שלא רק שהיא לא חוקית אלא שהיא מסכנת חיי אדם. אנחנו מצפים לפינוי מוחלט של המפגע מהמקום כך שלא נאלץ לשמוע על תאונה נוספת בשל אוזלת היד של הנוגעים בדבר".

5 תגובות

עדיף קודם להקים מדינה פלשתינית ריבונית ואחר כך מאינטרסים כלכליים הם ישלימו איתנו יותר טוב ממצרים וירדן

כשתקים מדינה פלשתינית ריבונית, עם מליוני דאעשניקים 'פליטים', כבר יהיה מאוחר מדי

השמאלנים סובלים מאוטואנטישמיות; שיפנו לפסיכאטר! מה אשם האלקטורט?!

בלנרו ושאר השמאלנים במדינה
אתם לא נותנים לעובדות ולמציאות לבלבל אותכם !

מי שבנה כאן את המדינה היו """""השמאלנים"""""""כן, כן, נעבעך לכם לא היה להם שכל הא??????????????
לא הימניים חמומי המוח בעלי האמוציות!!!!!!!!!!!!!!!

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell