נציגי הארגון נכים הופכים לפנתרים מפגינים בכניסה לכביש 9 לכיוון חדרה. מוקדם יותר חסמו את כביש החוף בצומת יקום מכיוון דרום לצפון, כחלק ממאבקם להעלאת קצבאות הנכים. "זהו רק ההקדמה למה שיקרה בכבישים בשבועות הקרובים" אמרו

כביש 4 נחסם כעת לתנועה (ה'), בכניסה לכביש 9 לכיוון חדרה, בעקבות הפגנה של נציגי הארגון נכים הופכים לפנתרים, זאת כחלק ממאבקם להעלאת קצבאות הנכים. מוקדם יותר חסמו את כביש 2 בצומת יקום מכיוון דרום לצפון.

אחד המפגינים שהשתתף במחאה הצהיר: "מחוסר ברירה חזרנו חזרה למחאת הכבישים. הפעם סבב החסימות יהיה קשה וארוך יותר. נמאס לנו שעושים מאיתנו צחוק. יש לכם עדין צ'אנס לבוא לקראת הנכים ולסיים את המחאה". עוד אמר: "זהו רק הפרומו למה שיקרה בכבישים בשבועות הקרובים".

לאחרונה חודש המאבק ביתר שאת, זאת לאחר שנחשפו פרטיו של המתווה שנחתם מול הממשלה. ע"פ רבים מהארגונים שחתמו על ההסכם, רבות מההבנות שהושגו במו"מ אינן מופיעות במתווה שהוצג על שר הרווחה, חיים כץ. בעקבות חשיפת ההסכם, חלק מן הארגונים הודיעו כי הם חוזרים למאבק.

בהתאם למתווה המדובר, קצבת הנכות ליחיד תעלה בינואר 2018 בסכום של 640-340 שקלים, עד לגובה חודשי בסך 3,133 שקלים. כמו כן, יוכלו הנכים להשתכר עד 4,000 שקלים בחודש מבלי שקצבתם תקוזז, כחלק מרצון לשלבם בשוק העבודה. בתוך כך, יוקצו 20 מיליון שקלים לעידוד תעסוקה באמצעות משרד הרווחה ביחד עם גורמי ממשלה נוספים.