הרוחות ברשות הפלסטינית לא נרגעות אחרי ההכרה של נשיא ארה"ב בי-ם כבירת ישראל: סגן נשיא ארה"ב מייק פנס צפוי לבקר בישראל החודש ולפגוש את נתניהו ואבו מאזן, אך בכיר פת"ח ג'יבריל רג'וב הכריז כי: "פגישה עם אבו מאזן לא תתקיים"

המתיחות סביב הכרת נשיא ארה"ב דונלד טראמפ בירושלים כבירת ישראל גוברת: ג'יבריל רג'וב, בכיר בפת"ח, הצהיר הערב (ה') כי סגן נשיא ארה"ב מייק פנס, שאמור לבקר החודש ברשות הפלסטינית לא מוזמן. "הוא לא רצוי בפלסטין", אמר.

רג'וב הוסיף: "בשם הפת"ח אני אומר שלא נקבל את סגנו של טראמפ בשטחי הרשות. הוא ביקש לפגוש את אבו מאזן ב-19 בדצמבר בבית לחם – פגישה שכזו לא תתקיים".

הדברים נאמרים יום לאחר שטראמפ הכריז בנאום מיוחד כי הממשל האמריקני מכיר בירושלים כבירת מדינת ישראל וכי הממשל יתחיל לעבוד לקראת העברת השגרירות האמריקנית מתל אביב לירושלים.

הפרות הסדר ההמוניות ברחבי הגדה המערבית, עזה ומזרח ירושלים בתגובה להכרה האמריקנית לא איחרו להגיע, וראש הממשלה נתניהו פרסם הערב סרטון בו הוא בירך את הנשיא טראמפ על החלטתו.

"יש רגעים גדולים בתולדות הציונות: הכרזת בלפור, הקמת המדינה, שחרור ירושלים ואתמול – הכרזת טראמפ", הבהיר נתניהו. "אמרתי לו: ידיד הנשיא, אתה עומד לעשות היסטוריה. ואתמול – הוא עשה היסטוריה".

"זה רגע מרומם ומאחד: לימין, לשמאל, דתיים, חילונים. אנו מעלים את ירושלים על ראש שמחתנו", הוסיף נתניהו.

בסוף חודש אוקטובר האחרון הודיע הבית הלבן כי סגן נשיא ארה"ב מייק פנס יגיע לביקור בישראל במהלך חג החנוכה.

בהודעה נמסר כי פנס יעסוק בסיכויים לשלום בין ישראל לפלסטינים וייפגש בנפרד עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ועם הנשיא הפלסטיני אבו מאזן. מישראל סגן הנשיא צפוי להמשיך למצרים, שם ייפגש עם הנשיא המצרי עבד אל-פתאח א-סיסי.