אילוסטרציה. Almog Sugavker/FLASH90

עליית מדרגה: רקטה התפוצצה בתוך שדרות; בנס לא היו נפגעים

הרקטה הראשונה יורטה על ידי מערכת כיפת ברזל, אך כעבור כמה שעות, שוב ירו הפלסטינים רקטה שהתפוצצה בעיר שדרות. בחסדי שמיים לא היו נפגעים בגוף. ישראל תקפה בתגובה ברצועה ובחמאס הודיעו כי לפחות שני מחבלים חוסלו בתקיפה הישראלית

הסלמה בדרום: בליל שבת נורו רקטות לעוטף עזה, אחת יורטה ואחרת התפוצצה בשדרות. שני בני אדם לקו בחרדה ונזק נגרם לכמה מכוניות. זמן קצר לפני כן הפציצו מטוסי חיל האוויר מתחם אימונים ומחסן אמצעי לחימה של חמאס בצפון הרצועה בעקבות ירי רקטות לעבר עוטף עזה. בעזה מדווחים כי 15 נפצעו בתקיפות.

"צה"ל תקף באמצעות מטוסי קרב של חיל האוויר שתי מטרות טרור ברצועת עזה", נמסר מוקדם יותר מדובר צה"ל. "המטרות שנתקפו הן מתחם אימונים ומחסן אמצעי לחימה של ארגון הטרור חמאס. התקיפה בוצעה בתגובה לאירועי ירי תלול המסלול שבוצעו לעבר עוטף עזה. צה"ל רואה בארגון הטרור חמאס האחראי הבלעדי למתרחש ברצועת עזה".

בכמה יישובים בעוטף עזה החלו, על דעת עצמם ובשיתוף צה"ל, להנחות את התושבים להישאר בסמוך למרחבים מוגנים בעקבות אירועי היום. בהודעה של המועצה האזורית שדות נגב לתושבים נמסר: "תושבים יקרים, בשל אזעקות שנשמעו בדקות האחרונות ביישובי המועצה, כמשנה זהירות אנו מבקשים להישאר בסמיכות למרחב מוגן או הכי מוגן שיש. נמשיך לעדכנכם בהנחיות אם יהיו כאלה".

"היה פיצוץ אדיר. שמעתי זכוכיות מתנפצות ואז אזעקות של רכבים", סיפרה לכלי התקשורת תושבת הרחוב שבו התפוצצה הרקטה. "קירות הבית רעדו. לא העזתי לצאת מהממ"ד. עכשיו כל הרחוב סגור ויש משטרה וחבלנים. האמבולנסים חונים מול הבית שלי ופרמדיקים סורקים ומחפשים נפגעים".

גורם ביטחוני בכיר בישראל אמר כי "חמאס משחק משחק מסוכן מאוד. ישראל רואה בירי על שדרות אירוע חריג וחמור מאוד, וחמאס צריך לשקול היטב אם להמשיך בקו הנוכחי שבו אינו מונע ירי מהרצועה". הפלסטינים דיווחו כי גופותיהם של שני בני אדם חולצו בשבת בבוקר מההריסות שגרמו התקיפות האוויריות הלילה במוצב של חמאס דרומית לעיר עזה, בתגובה להתפוצצות הרקטה בשדרות.

הזרוע הצבאית של חמאס, גדודי עז א-דין אל-קסאם, הודיעה כי שני ההרוגים בתקיפה הם אנשיה. בהודעה מטעם הגדודים נמסר: "השהיד מוחמד א-ספדי משכונת א-דרג', והשהיד מחמוד אל-עטל מא-שייח' רדוואן, מתו שניהם כשהידים לפנות בוקר בעקבות הפצצה ציונית שפגעה במוצב של גדודי אל-קסאם".

דובר חמאס, חאזם קאסם, אמר כי "ישראל נושאת באחריות המלאה להשלכות ההסלמה ברצועת עזה. ניצוץ האינתיפאדה הוצת אתמול, והיא תימשך עד שתשיג את מטרותיה". מוקדם יותר הבוקר קראו הן בחמאס והן בג'יהאד האיסלאמי לציבור הפלסטיני לצאת גם היום למוקדי העימות עם כוחות הביטחון.

על רקע חידוש הפרות הסדר והמתיחות ברצועת עזה, הזהיר בצהריים מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף יואב (פולי) מרדכי, את החמאס: "תתעוררו כי הזמן פועל לרעתכם".בפוסט שפורסם ב"אלמונסק", עמוד הפייסבוק בערבית של מתפ"ש, קרא מרדכי לתושבי עזה: "פעילי טרור חסרי אחריות גוררים אתכם להסלמה לפני החורף, כשהמצוקות בעזה גואות. תושבי עזה יאלצו לשלם את המחיר. אל תנסו לבדוק את עוצמתנו".

השיגורים לעבר ישראל מגיעים על רקע עימותים בין אלפי פלסטינים שהתגודדו בעשרות מוקדים ברחבי יהודה ושומרון ובגבול רצועת עזה על רקע הכרזתו של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ על ההכרה בירושלים כבירת ישראל. במסגרת העימותים, כך לפי משרד הבריאות הפלסטיני, נהרגו שני מפגינים בגבול דרום הרצועה וכ-300 נוספים נפצעו.

הצעירים הפלסטינים מעזה הציתו צמיגים ויידו אבנים לעבר כוחות צה"ל מעברו השני של הגבול. צה"ל, שנערך מראש בכוחות גדולים, ירה גז מדמיע ואמצעים נוספים לפיזור הפגנות ומנע חצייה של הגבול. "במהלך הפרות הסדר האלימות ביצע כוח צה"ל ירה לעבר מסיתים מרכזיים, זוהו פגיעות", נמסר מצה"ל.

על רקע העימותים האלימים מסר מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף יואב (פולי) מרדכי, במסר לפלסטינים ברשתות החברתיות: "קיצונים אינטרסנטיים רוצים להתסיס את הרחוב בשקרים ובסילופים כי זו מלחמת דת, ובסופו של דבר מציאות אלימה רק תפגע בציבור הפלסטיני", מסר. "אני מפציר בכם, אל תתנו לקיצונים להרוס את חגי הכריסמס, התיירים שבדרך אליכם ואת השקט שבלעדיו פריחה חיובית משמעותית עשויה להיתקע או לרדת לטימיון".

2 תגובות

קחו בחשבון שהוידיאו צולם בליל שבת וכאתר חרדי אל לכם להעלות וידיאו שצולם על ידי יהודים בשבת

יש נפגעים???????????????????????????????????????????????

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *