במערכת הביטחון בודקים היום האם המחבל שביצע את פיגוע הדקירה בירושלים קיבל סיוע בהגעה לבירה, לאחר שבחפציו התגלה אישור מעבר ליישובי התפר בלבד. בנוסף, נחשף כי אביו ואחיו של המחבל הינם מפקדים במנגנוני הביטחון הפלסטיניים

המחבל שביצע את פיגוע הדקירה היום (א') בירושלים החזיק באישור לעבוד במרחב התפר – כלומר, עבר בדיקה של גורמים במערכת הביטחון שקבעו כי הוא כשיר לעבוד ביישובים ישראליים ובמחיצת יהודים. כך פורסם לראשונה בחדשות 2.

מדובר באישור הדומה לזה בו החזיק המחבל שרצח שלושה בני אדם בהר אדר לפני מספר חודשים. עם זאת, במשרד מתאם פעולות הממשלה בשטחים הבהירו כי למחבל היה אישור שהייה למרחב התפר שמסביב לירושלים, אך לא לעיר עצמה – כלומר, הוא שהה בתחומי העיר בניגוד לחוק.

בשב"כ ובמשטרה בודקים האם למחבל היה סייען שהסיע אותו לעיר, והאם מישהו ידע על כוונתו לבצע את הפיגוע. בתוך כך, מתברר כי משפחתו של המחבל מזוהה עם פת"ח והרשות הפלסטינית, וכי אביו ואחיו מפקדים במנגנוני הביטחון הפלסטיניים.

מספר שעות לפני האירוע, כתב המחבל כי בכוונתו להיכנס לירושלים ולבצע פיגוע: "למען אללה קמנו, מבוקשנו הוא להניף את הדגל, מי ייתן ודתנו שוב תהיה נשגבת ושמסגד אלאקצא שוב יהיה מפואר".

אשר אלמליח, בן 46, הוא המאבטח שנפצע היום קשה בפיגוע הדקירה סמוך לתחנה המרכזית בירושלים. פרמדיקים של מד"א שהוזעקו למקום העניקו לו טיפול רפואי ראשוני ופינו אותו לבית החולים שערי צדק כשהוא סובל מפצעי דקירה בפלג גופו העליון.

"כשהגעתי למקום הייתה מחוץ לתחנה המרכזית המולה גדולה, סמוך לכניסה שכב גבר מעורפל הכרה כשהוא סובל מפצע דקירה בפלג גופו העליון", סיפר חננאל אלבו, חובש בכיר במד"א שהוזעק למקום.

"הענקתי לו טיפול רפואי ראשוני שכלל חבישה ועצירת דימומים והוא פונה במהירות תוך כדי המשך טיפול רפואי מציל חיים לבי"ח שערי צדק כשמצבו קשה".

בתחילה דווח כי המחבל נמלט מהמקום אך אזרח שהבחין בכתמי הדם של בגדיו כמה עשרות מטרים מהזירה, התנפל עליו והשתלט עליו עד להגעת השוטרים. מבית החולים שערי צדק נמסר כי הפצוע הגיע אל בית החולים כשהוא במצב קשה מאוד, כשהוא מורדם ומונשם. "בלי לחשוב פעמיים, תוך דקה הגענו לתחנה המרכזית והבחנו בפצוע ובמחבל, ומיד רצנו כדי להפסיק את העבירה, וידאנו שאין עליו כלי תקיפה ועצרנו אותו", הוסיפו השוטרים שהשתלטו על המחבל.
//www.jdn.co.il/news/israel/918816