פיגוע ירי בוצע לעבר אוטובוס ממוגן שעשה דרכו מעפרה לשילה, כשהסיע תלמידים. הרכב היה ממוגן, ולא היו נפגעים באירוע. צה"ל פתח בסריקות לאיתור היורים • אמש נפצעו שלושה בני אדם באורח קל מיידוי אבנים לעבר אוטובוס שנסע בכביש 65

פיגוע ירי בוצע לעבר אוטובוס ממוגן ובו תלמידים, שעשה דרכו מעפרה לשילה. הירי בוצע כ-300 מטרים דרומית לצומת המשטרה הבריטית, כשהחלון שליד הנהג נפגע. לא היו באירוע נפגעים.

אתמול נפצעו שלושה בני אדם באורח קל מיידוי אבנים לעבר אוטובוס בקו 825 שנסע בכביש 65 בוואדי ערה. הנהג נפצע קל בעיניו מרסיסים ופונה לבית החולים העמק בעפולה. שתי נוסעות נפצעו קל וטופלו במקום. שני צעירים תושבי ערערה, קטין ובגיר, נעצרו בחשד למעורבות בהשלכת האבנים.

הנהג, בן 43 מתל אביב, אמר כשפונה באמבולנס לבית החולים: "עברתי חוויה קשה ולא נעימה, אני כרגע בבדיקות, מרגיש טוב, ב"ה, יכול להיות הרבה יותר גרוע לנוסעים ולי".

שלושה נפצעו קל. האוטובוס שנרגם באבנים, אתמול בוואדי ערה (צילום: מד"א)

מוקדם יותר היום תקף שר הביטחון ליברמן את אזרחי ישראל הערבים בוואדי ערה, לאחר שבמסגרת אירועי "יום הזעם" הפלסטיני יידו אבנים לעבר כוחות הביטחון. "לא היו רק זריקת אבנים על אוטובוסים, אלא התבצע כמעט לינץ'", פתח ליברמן את דבריו נגד תושבי ואדי ערה. "אנשי המקום הם לא חלק מהמדינה, ראינו מחבלים שיצאו משם והשתתפו בהלוויות מחבלים. אי אפשר לצאת להפגין עם דגלי פלסטין, לקבל מיליארדים מהמדינה ולהרוס אותנו מבפנים".

ליברמן: "אני קורא לחרם על אום אל פאחם, הם לא רצויים כאן"


בהמשך אמר ליברמן כי הוא "קורא לאזרחי ישראל להחרים את ואדי ערה, לא לקנות שם בחנויות, לא לצרוך את השירותים שם. לתת להם להרגיש שהם לא רצויים כאן". ליברמן הוסיף כי "במסגרת הסדר הקבע הם חייבים להיות חלק מרמאללה, שם הם יקבלו ביטוח לאומי. אנחנו נספח את מעלה אדומים וגבעת זאב ואריאל, זה הפתרון היחידי שנראה באופק".