המשטרה הגישה כתב אישום נגד תושב אשדוד בן 25, שנמלט על קטנוע ביחד עם חברו משוטרי סיור בחולות מולדת בחולון – במרדף שתועד כולו במצלמות על קסדות שוטרי הסיור של מרחב איילון. במהלך המרדף נצפו הנמלטים משליכים שקית עם אקדח

המשטרה הגישה כתב אישום נגד תושב אשדוד בן 25, שנמלט על קטנוע ביחד עם חברו משוטרי סיור בחולות מולדת בחולון – במרדף שתועד כולו במצלמות על קסדות שוטרי הסיור של מרחב איילון. במהלך המרדף גם נצפו הנמלטים משליכים שקית לקרקע, שבדיעבד התברר כי הכילה אקדח.

האירוע המדובר התרחש ביום ראשון בשבוע שעבר. הנאשם, אלי ליברטי, כך לפי האישום, החל להימלט על אופנוע יחד עם רוכב נוסף כאשר הבחין בשוטרי הסיור הקרובים אליו. השוטרים החלו לדלוק אחרי השניים ותיעדו את המרדף כולו מקסדותיהם. במהלך המרדף כאמור תועד ליברטי זורק שקית לצד הדרך, ולאחר שנעצרו שני הרוכבים בדרך ללא מוצא, התברר כי בשקית היה אקדח בניגוד לחוק.

ליברטי מואשם בעבירות של הפרעה לשוטר במילוי תפקידו ונשיאת נשק בניגוד לחוק. "המשיב והאחר האיצו את נסיעתם כאשר הבחינו בשוטרים", נכתב בבקשת המשטרה להאריך את מעצרו של ליברטי עד תום ההליכים המשפטיים נגדו. "השוטרים נסעו אחריהם תוך שהשוטר מפעיל את מצלמת הקסדה שלו לאורך הנסיעה. בסרטון רואים את מהלך הנסיעה ורואים בבירור את המשיב משליך דבר מה לתוך השיחים".

בחקירתו הכחיש הנאשם שהשליך את השקית תוך כדי הנסיעה וכי החזיק ברשותו אקדח בניגוד לחוק. אך לאחר שהראו לו את סרטון התיעוד הוא החל לשמור על שתיקה. "מסוכנתו של המשיב נלמדת מעברו הפלילי. מדובר במי שנושא על גופו כלי נשק ואין צורך להכביר מילים. התנהלות המשיב מרגע שהבחין בשוטרים מעלה את הסיכון מפניו כאשר ניסה להימלט ולהעלים את האקדח", נכתב בבקשת המשטרה.