הסלמה בדרום: בפעם השנייה הערב שוגרה רקטה מרצועת עזה לעבר ישראל. מערכת כיפת ברזל ביצעה יירוט מעל אשקלון. בחסדי שמים לא היו נפגעים ולא נגרם נזק • מוקדם יותר תקף צה"ל בעמדות חמאס בעזה

מערכת כיפת ברזל יירטה הערב (ב') רקטה ששוגרה מרצועת עזה. איש לא נפגע ולא דווח על נזק.

בין היתר נשמעו אזעקות ביישובים הבאים: אשקלון, אזור התעשייה אשקלון, באר גנים, ברכיה, הודיה, כפר סילבר, משען, ניר ישראל, בית שקמה, בת הדר, גיאה, מבקיעים, תלמי יפה, זיקים, כרמיה, יד מרדכי ונתיב העשרה.

קרדיט: יואב ממן

מוקדם יותר הערב התפוצצה רקטה שנורתה מרצועת עזה בשטח פתוח במועצה האזורית אשכול שבעוטף עזה. איש לא נפגע ולא נגרם נזק. צה"ל תקף בתגובה באמצעות ירי טנק וחיל האוויר עמדות חמאס בדרום רצועת עזה. מצה"ל נמסר כי הוא "רואה בארגון הטרור חמאס אחראי בלעדי למתרחש ברצועת עזה".
//www.jdn.co.il/news/israel/920110
בימים האחרונים, מאז הצהרתו של הנשיא טראמפ בנושא ירושלים, התחדשו שיגורי הרקטות מהרצועה לעבר שטח ישראל. בצה"ל הבהירו כי הם רואים בחמאס את הגורם האחראי לכל ירי – גם במקרים שבהם פעילי ארגונים אחרים הם שמבצעים את השיגורים בפועל.

אתמול פורסם כי צה"ל חשף וניטרל מנהרה התקפית שחדרה כמה מאות מטרים לשטי ישראל ממרחב חאן יונס, ברצועת עזה. המנהרה נחפרה על ידי ארגון חמאס, וחצתה את שטח הגדר לפני מספר חודשים. בשבועות האחרונים היא אותרה על ידי צה"ל הודות לאמצעים טכנולוגיים מתקדמים, בשילוב עם מודיעין ויכולת מבצעית.