מבית החולים שערי צדק מעדכנים על התייצבות נוספת במצבו של אשר אלמליח שנדקר בליבו בפיגוע הדקירה ביום ראשון השבוע בתחנה המרכזית בירושלים. הוא עדיין מונשם ומורדם ביחידה לטיפול נמרץ, אך ב"ה יצא מכלל סכנת חיים מיידית

מבית החולים שערי צדק נמסר על התייצבות נוספת במצבו של המאבטח, אשר אלמליח, שנפצע באורח קשה בפיגוע הדקירה בכניסה לתחנה המרכזית בירושלים, ביום ראשון השבוע. מבית החולים נמסר כי הוא יצא מכלל סכנת חיים מיידית, אך עדיין מונשם ומורדם ביחידה לטיפול נמרץ.

"הוא הגיב לילד שלו, אליי ולרופא", סיפרה אתמול אשתו לשעבר של אלמליח, חלי בן הרוש. "הוא שמע אותנו, חייך אלינו והגיב אלינו. צחקנו ושאלנו אותו אם לצאת מהחדר, והוא אותת עם היד כאילו הוא מנפנף לגרש אותנו". אלמליח נדקר ביום ראשון בצהריים והובהל לבית החולים שערי צדק, שם נותח ואושפז במחלקה לטיפול נמרץ.

אתמול בבוקר החלו הרופאים להפחית במקצת את חומרי ההרדמה, ואלמליח החל להגיב לסביבתו. עם זאת, כמה שעות לאחר מכן עלו מדדי הגוף שלו והרופאים הגבירו את מינון התרופות, והוא מורדם ומונשם. "היה לנו קשה לראות עלייה ואז ירידה, אבל לאט לאט אנחנו מאמינים שהוא ייצא מזה", הוסיפה בן הרוש. "אנחנו עדיין בהלם ממה שקרה, אבל מתחזקים מהדאגה ומהתפילות של עם ישראל".

ד"ר עפר מרין, מנהל מערך הטראומה בשערי צדק, מסר כי מצבו של אלמליח אומנם קשה, אך הביע אופטימיות לגבי החלמתו. "בזהירות הנדרשת תמיד כשאנחנו במצבים כאלו, אומר שיחסית למי שהיה כפסע בינו ובין המוות אני מאוד מרוצה מההתקדמות שלו. אנחנו בודקים מדי פעם את הורדת מינון התרופות כדי לראות מה מצבו הנוירולוגי, ולשמחתנו מצבו טוב".

//www.jdn.co.il/news/israel/918816

//www.jdn.co.il/news/israel/919132

//www.jdn.co.il/news/israel/919096

//www.jdn.co.il/news/israel/919072