אילוסטרציה. Nati Shohat/Flash90

אחרי לילה מתוח באשקלון: "לא רוצים לחזור לירי כל כמה ימים"

"תושבי אשקלון מאופקים ומנסים לשמור על שיגרה. כולי תקווה שהשקט יישמר ושלא נחזור למה שהיה בעבר, כלומר לירי בודד אחת לכמה ימים", אומר ראש העיר אשקלון לאחר ירי הרקטות אתמול מעזה לעבר העיר הדרומית, והאזעקות שהחרידו את התושבים

(צילום: יואב ממן)

מערכת כיפת ברזל יירטה הלילה ב"ה בהצלחה רקטה ששוגרה מרצועת עזה והיירוט נראה היטב בשמי אשקלון. איש לא נפגע ולא דווח על נזק. הרקטה שנורתה מרצועת עזה בשעה 23:32 לערך גרמה להפעלת אזעקה באשקלון וביישובים רבים במועצה האזורית חוף אשקלון. בתגובה לירי תקף צה"ל באמצעות ירי טנק וחיל האוויר עמדות של חמאס בצפון הרצועה. מהצבא נמסר הלילה: "צה"ל רואה בארגון הטרור חמאס האחראי הבלעדי למתרחש ברצועת עזה".

בין היתר נשמעו אזעקות ביישובים הבאים: אשקלון, אזור התעשייה אשקלון, באר גנים, ברכיה, הודיה, כפר סילבר, משען, ניר ישראל, בית שקמה, בת הדר, גיאה, מבקיעים, תלמי יפה, זיקים, כרמיה, יד מרדכי ונתיב העשרה. מצה"ל נמסר כי "מערך ההגנה האווירית יירט שיגור אחד שנורה מרצועת עזה לעבר שטח הארץ. אין נפגעים ולא נגרם נזק".

"לצערי אנחנו למודים ניסיון מהמצב הביטחוני", אמר ל-ynet ראש העיר אשקלון תומר גלאם. "אנחנו כרשות ערוכים לכל תרחיש ביטחוני, וכמובן תומכים במערכת הביטחון שעושה עבודה מדהימה כדי שלנו יהיה שקט. תושבי אשקלון מאופקים ומנסים לשמור על שיגרה. כולי תקווה שהשקט יישמר ושלא נחזור למה שהיה בעבר, כלומר לירי בודד אחת לכמה ימים".

"אני נמצא בקשר עם אנשי פיקוד העורף ומעודכן לגבי פעילות הצבא בתגובה לירי", הוסיף ראש העיר. "כרגע עושים מאמץ לשמור על שגרה ולחגוג את חג החנוכה". בבתי הספר בעיר הייתה היום נוכחות מלאה. למרות תגובת צה"ל שתקף יעדים ברצועה, והתגברות הירי לדרום בימים האחרונים, אין כל הנחיות מיוחדות לתושבים.

כאמור, המערכת זיהתה יותר שיגורים מהרצועה, ולכן הופעלו אזעקות מנתיב העשרה ועד כפר סילבר. הכוחות סרקו את השטח במאמץ לבדוק אם היו נפילות בשטח הארץ או בשטח רצועה. מוקדם יותר התפוצצה רקטה שנורתה מרצועת עזה בשטח פתוח במועצה האזורית אשכול שבעוטף עזה. איש לא נפגע ולא נגרם נזק. צה"ל תקף בתגובה באמצעות ירי טנק וחיל האוויר עמדות חמאס בדרום רצועת עזה. מצה"ל נמסר כי הוא "רואה בארגון הטרור חמאס אחראי בלעדי למתרחש ברצועת עזה".

ההסלמה בדרום נמשכת על רקע נטרול מנהרת טרור שנייה של חמאס שחדרה מאות מטרים לשטח ישראל. חמאס איים בתגובה כי "על האויב לחשוש ועליו לדעת כי הוא ישלם את מחיר שבירת כללי העימות עם ההתנגדות בעזה. הימים הבאים יוכיחו לאויב את גודל שגיאתו ואת ההערכה השגויה שלו לכוח הרצון של ההתנגדות".

//www.jdn.co.il/news/israel/920470

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *