גם הערב הופעלה אזעקת צבע אדום ביישובי עוטף עזה, שדרות ובחוף אשקלון. מערכת כיפת ברזל יירטה לפחות שתי רקטות. כעבור דקות ספורות, רקטה התפוצצה בשטח פתוח במועצת אשכול, ולא נשמעה אזעקה. 3 אנשים שרצו למקלטים נפלו במדרגות ונפצעו קל, לפחות שניים לקו בחרדה

המתיחות בדרום: אזעקת צבע אדום נשמעה הערב (ד') ביישובי עוטף עזה, בשדרות ובחוף אשקלון. מצה"ל נמסר כי מערכת כיפת ברזל יירטה שתי רקטות ששוגרו מרצועת עזה לעבר שטח הארץ. זמן קצר לאחר מכן התפוצצה רקטה נוספת בשטח פתוח במועצה האזורית אשכול, מבלי שנשמעה אזעקה מוקדמת.

שלושה בני אדם נפצעו באורח קל לאחר שנפלו במהלך ריצה במדרגות לעבר המרחב המוגן. שני נפגעי חרדה טופלו על ידי פרמדיקים של מד"א. כמה נפגעי חרדה אחרים פונו עצמאית למרכז חוסן בעיר.

צילום: קבוצת החדשות החמות

אמש (יום ג') הופעלה אזעקת צבע אדום במועצה האזורית חוף אשקלון. בהמשך התברר כי רקטה שנורתה מעזה נפלה בשטח פתוח, לא גרמה לנפגעים או לנזק.

שלשום יירטה מערכת כיפת ברזל רקטה ששוגרה מרצועת עזה והיירוט נראה היטב בשמי אשקלון. איש לא נפגע ולא דווח על נזק. הרקטה שנורתה מרצועת עזה בשעה 23:32 גרמה להפעלת אזעקה באשקלון וביישובים רבים במועצה האזורית חוף אשקלון. בתגובה לירי תקף צה"ל באמצעות ירי טנק וחיל האוויר עמדות של חמאס בצפון הרצועה. מהצבא נמסר כי "צה"ל רואה בארגון הטרור חמאס האחראי הבלעדי למתרחש ברצועת עזה".

בערב שבת נורו רקטות מעזה לשדרות. אחת פגעה ברחבת חנייה בשכונת מגורים בעיר, ובהמשך התברר כי רקטה נוספת פגעה בגן ילדים. רקטה נוספת יורטה על ידי מערכת כיפת ברזל. גם במקרים אלה לא היו נפגעים.

אתמול פרסם פלג צבאי, שמשייך את עצמו לזרוע הצבאית של פתח, תיעוד שבו נראה לכאורה שיגור שתי הרקטות לעבר שדרות.

גורם ביטחוני סיפר היום כי צה"ל יגביר באופן משמעותי את התגובות לירי הרקטות מעזה אם יימשך הירי מהרצועה. במערכת הביטחון כבר ערוכים להחרפה דרמטית בתגובות וליום שממנו ואילך כבר לא יבליגו.

לדברי אותו גורם החמאס לא מתאמץ לעצור את הירי שגורם לארגונים שונים לרצות להצטרף לשיגורי הרקטות. בצה"ל מעדיפים לתת לחמאס עוד כמה ימים ולא להחריף את התגובות כבר מחר. זאת, כדי שהמהלך לא יקרה בצמוד לכינוס המדינות המוסלמיות שננעל היום באיסטנבול ובו הותקפה ישראל במילים קשות, וגם לתת למתיחות שעוררה הכרזת טראמפ על ירושלים להירגע.