לאחר תפילות יום השישי, עשרות התפרעויות ברחבי הארץ: מחבל נורה לאחר שדקר שוטר מג"ב בכיכר איו"ש, במחסום חיזמא נפצעו שני ישראלים נוספים באורח קל. אלפים בהפרות סדר בחברון, קלנדיה ומוקדים נוספים. המשטרה הכריזה על כוננות מוגברת בירושלים

כשבוע וחצי לאחר הכרת טראמפ בירושלים כבירת ישראל, נמשכים העימותים: בצה"ל, במג"ב ובמשטרה נערכים היום (ו') בכוחות מתוגברים, כשעיקר העיניים הופנו לאזור הר הבית ולתפילות יום השישי הנערכות במקום.

שוטר מג"ב נפצע בצהריים (ו') באורח בינוני בפיגוע דקירה בכיכר איו"ש ליד רמאללה. המחבל רץ עם סכין לעבר הלוחמים שטיפלו בהפרות סדר בכיכר ודקר את אחד הלוחמים בכתפו. הכוח ירה לעברו ונטרלו אותו. לפי החשד, הוא נשא על גופו מטען חבלה, אך הסהר האדום פינה אותו מהזירה ולא ניתן היה לאשש את החשד. השוטר פונה על-ידי מד"א לבית החולים הדסה הר הצופים.

צילום: יוסי כהן

לוחם מג"ב נפצע קל בפניו מזריקת אבנים בסמוך לנילי וטופל במקום, כוח מג"ב ביצע מארב על כביש גוש עציון- חברון ועצר פלסטיני בן 18 שניסה ליידות אבנים לעבר רכבים. שני ישראלים נפצעו קל מזריקת אבן במחסום חיזמא בפאתי ירושלים כשהגיעו למקום על מנת לשטוף את רכביהם הותקפו באבנים וטופלו במקום.

מספר עימותים נרשמו בגדה המערבית וסמוך לגדר המערכת עם רצועת עזה, בצל הקריאות של חמאס וגורמים ברשות הפלסטינית ל"יום זעם" נוסף. באזור חברון מפגינים כ-2000 פלסטינים, וחלקם החלו להשליך אבנים. גם בקלנדיה וטול כרם החלו הפרות סדר וכך גם בכניסה לאל בירה שם הובערו צמיגים.

באל ערוב התאספו כמאה מתפרעים וגם בבורין, בו נרשם השבוע עימות חריג: בשטח שבין בורין לבין יצהר הושלכו אבנים לעבר כלי רכב ונגרם נזק קל. גם בכביש 60 סמוך לצומת הכבשים נזרקו אבנים לעבר ישראלים: לא נגרם נזק ואיש לא נפגע. ברצועת עזה נרשמו מספר הפרות סדר באזור הגדר: טרם דווח על נפגעים.

תפילות יום השישי הוגדרו כ"מועד נפיץ" שבו מתמקדות המחאות, ובמסגרת ההיערכות הוגברה הכוננות המבצעית מחשש לחידוש הפרות הסדר.

במשטרה אומרים שהמתיחות במזרח העיר עדיין לא שככה, ובדומה לשבוע שעבר החשש העיקרי הוא מניסיונות לשלהב את הרוחות ולקרוא להפרות סדר בעיר העתיקה באזור שער שכם וברחובות המרכזיים שבמזרח ירושלים.