תיעוד: השיטה המתוחכמת של הכנופיה לגניבה מחנויות

שלושה חשודים תושבי אשדוד נעצרו בחשד שגנבו בעשרות מקרים סחורה מחנויות שונות ברחבי הארץ, מהדרום ועד לצפון, בשווי של מאות אלפי שקלים. שלושת החשודים נעצרו בראשית החודש ומעצרם הוארך מעת לעת בבית משפט השלום בראשל"צ. צפו

צוות חקירות תחנתי מיוחד של משטרת ישראל סיים את חקירתם של שלושה חשודים תושבי אשדוד, בחשד שגנבו בעשרות מקרים סחורה מחנויות שונות ברחבי הארץ, מהדרום ועד לצפון, בשווי של מאות אלפי שקלים.

תחילתה של החקירה המורכבת, בדיווח שהתקבל בראשית החודש במשטרת ישראל, על חשוד שנתפס במתחם קניות בקרית עקרון כשברשותו סחורה החשודה כגנובה מחנויות במתחם. עם התקדמות חקירת החשוד, חשפו חוקרי משטרת ישראל התארגנות שיטתית לגניבה סדרתית של סחורות ומוצרים ברחבי הארץ.

חוקרי משטרת ישראל עצרו שני חשודים נוספים שעלי פי החשד ביצעו יחד עם החשוד הראשון את סדרת הגניבות. לאחר שהתברר כי מדובר בכנופיה שפעלה בעשרות מקרים במקומות שונים ברחבי הארץ, הוחלט בפיקוד המרחב והתחנה על הקמת צוות חקירה מיוחד שהחל לרכז את תיקי חקירה.

הצוות אסף עדויות וראיות ממקומות שונים ברחבי הארץ, של אירועי גניבה בהם על פי החשד היו מעורבים השלושה. עם סיום החקירה, הגישה אתמול התביעה המשטרתית כתב אישום בעניינם הכולל 49 סעיפי אישום ומתאר עשרות מקרים בהם גנבו השלושה סחורה מחנויות שונות במקומות שונים ברחבי הארץ.

על פי כתב האישום, באחד המקרים בראשית החודש, הגיעו שניים מהנאשמים לחנות ספורט במתחם קניות בילו סנטר בקרית עקרון וגנבו מהחנות בגדים בשווי כולל של כ- 10,000 ₪. במקרה אחר שהתרחש בחנות לממכר טלפונים סלולריים בקניון במעלה אדומים, ניגש אחד הנאשמים אל המוכר וביקש ממנו שיפתח עבורו את ארון הזכוכית בו נשמרים מכשירי הטלפון הסלולרי.

בזמן שנאשם אחר ניגש אל המוכר והחל לשוחח עמו, החל חברו להוציא מכשירי טלפון חכמים מהארון ולהניח אותם על השולחן מאחורי גבו של המוכר. כשדעתו של המוכר הוסחה, נכנס הנאשם השלישי וגנב את מכשירי הטלפון. במקרה נוסף המתואר בכתב האישום, הגיעו שניים מהנאשמים לחנות תכשיטים בחולון, בעוד אחד הנאשמים הסיח את דעתה של המוכרת, פתח חברו את אחת ממגירות התכשיטים וגנב ממנה צמידי יהלומים בשווי אלפי שקלים.

שלושת החשודים נעצרו בראשית החודש ומעצרם הוארך מעת לעת בבית משפט השלום בראשל"צ. כאמור, אתמול הגישה התביעה המשטרתית כתב אישום בעניינם ובקשה לעצרם עד לתום ההליכים בגין גניבה, ניסיון גניבה, קשירת קשר לעשות עוון, ובנוסף לאחד מהנאשמים גם בגין תקיפה סתם וקשירת קשר לעשות פשע.

3 תגובות

אמאלה!!
פשוט מפחיד.
ממחיש מאד את הפסוק "דע מה למעלה ממך עין רואה ואוזן שומעת וכל מעשיך בספר נכתבים".
מזעזע.

סתומים מה חשבו שאין מצלמות…

תודה שלימדתם אותי איך לגנוב. חכו איזה מכה אני מרים מחר.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *