אילוסטרציה. Kobi Gideon / Flash90

מזעזע: הערבים תקפו חרדים והכריחו אותם להגיד פסוקי המרת דת

בשבת לפנות בוקר, צעדו שני חרדים לכיוון בריכת השילוח,כאשר הותקפו על ידי שני צעירים ערבים, שקיללו אותם, היכו אותם והכריחו אותם להגיד בערבית את פסוקי המרת הדת, לשבח את ארגון הטרור חמאס ולקלל את נתניהו ואת מדינת ישראל

במשטרת ישראל מתנהלת חקירה בעקבות תלונה שהוגשה ביום א' בלילה על ידי שני צעירים חרדים שטענו כי עת שהלכו ביום שבת לפנות בוקר לכיוון בריכת השילוח פגשו בהם שני צעירים, תושבי המקום, אשר חסמו את דרכם  והחלו לגדף ולקלל אותם, בערבית ובעברית, ובהמשך היכו ותקפו אותם ונמלטו מהמקום.

השניים לא נזקקו לטיפול רפואי, המשיכו בדרכם, וכאמור ביום א' בלילה הגיעו לתחנת המשטרה ודיווחו על האירוע. מיד עם קבלת התלונה פתחה המשטרה בחקירה מאומצת תוך הפעלת אמצעים גלויים וסמויים שהובילו לאיתור זהות החשודים ומעצרם תוך מספר שעות מרגע הגשת התלונה.

התלונה הוגשה לאחר שהמותקפים פנו לארגון חוננו. עם הגעת הפרטים המזעזעים, עו"ד חיים בלייכר מהמחלקה האזרחית, אשר מלווה נפגעי עבירה, יצר קשר עם המשטרה ודחף למעצרם המהיר של המחבלים.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו, אשר בעזרת התערבותו נעצרו התוקפים, מספר כי מדובר באירוע אנטישמי חמור: "מידי יום אני מטפל בנפגעי טרור, כאן מדובר באירוע מסוג אחר – אירוע שמזכיר לנו ימים אפלים ביותר בו יהודים הושפלו ונרמסו. לא רק שפגעו בקורבנות באופן פיזי, אלא הם גם הושפלו ועברו אירוע גזעני ואנטישמי קשה ביותר".

לדבריו, "במהלך האירוע התוקפים חייבו את הקורבנות להגיד בערבית את פסוקי 'העדות' של המרת הדת, לשבח את ארגון הטרור חמאס, לקלל את מדינת ישראל ואת ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו, וכל זאת תוך שהמחבלים מתעדים את האירוע. אנו שמחים שהפניה שלנו למשטרה הביאה לפעולה מהירה, אנו נלווה את החקירה עד למיצוי הדין המלא עם המחבלים".

החשודים, תושבי מזרח ירושלים, בגילאי 18 ו- 19, נעצרו והובאו לחקירה בתחנת שלם שם נחקרו בחשד לתקיפה ממניע גזעני. בהמשך יובאו בפני בית המשפט להארכת מעצרם. במשטרה הדגישו כי מדובר באירוע חמור שעל פי החשד בוצע ממניע גזעני. מרגע הגשת התלונה והודות לפעולות חקירה מקצועיות ומורכבות שבוצעו על די החוקרים , תוך מספר שעות אותרו ונעצרו החשודים שהובאו לחקירה.

מהמשטרה נמסר כי היא "תפעל בכל הכלים העומדים לרשותה על מנת למצות עימם הדין ותמשיך לפעול בפריסה המוגברת בעיר למען שלומם וביטחונם של כלל תושבי העיר ומבקריה".

6 תגובות

היכן המשטרה שאמורה להגן על הציבור? מדוע זקוקים שארגון 'חונני' "תפעיל" את המשטרה? בושה

מה הקשר בין המונה לכתבה?

זה לא כ"כ מזעזע אתם מזרחניקים ? מה קרה אנחנו בגלות תפסיקו לקנות את הלוקשים שמאכילים אותכם 2000 שנה בגלות היה ככה תפסיקו להתגרות ולעלות להר הבית ואח"כ להתבכיין בבקשה

בס"ד
סליחה על תמימותי, מה עם יהרג ובל יעבור: "הכריחו אותם"??? להגיד פסוקי המרת דת ??? מה עם קצת גאון יעקב , חנה ושבעת בניה מסירות נפש וכו ' וכו'
חילול השם גדול ועוד ללכת ל"משטרה " להראות את קלונם הייתי מסתתר במצב כזה

מן הדין היה ראוי למסור את הנפש על זה, הלוואי שהייתי עומד בניסיון

א. אין ייהרג ואל יעבור בנוגע לאיסלם
ב. חכם בלילה, על המקלדת – עד שתגיע למקומו והלוואי שלא תגיע

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *