צילום: יונתן סינדל / פלאש 90

עליה במפלס הכינרת; מפגעים ברחבי הארץ בשל מזג האוויר • מתעדכן

גשמי ברכה מלווים ברוחות עזות יורדים מאז שעות הבוקר המוקדמות ברוב אזורי הארץ. שלג כבד יורד בחרמון. אירועים רבים של נזקים לרכוש בירושלים, תל אביב ומקומות נוספים • עדכונים שוטפים ותיעוד מהמוקדים השונים


בוידאו: החרמון הבוקר. צילום: דוברות אתר החרמון

שיא הסערה החורפית כבר כאן, עם גשמי ברכה ורוחות עזות ברוב אזורי הארץ. כצפוי, מזג האוויר החריג גורם גם לנזקי ממון ומפגעים שונים. באזורים שונים צפויים שטפונות שיובילו להצפות, וגובה הגלים בים יגיע בשיא הסערה ל-7 מטרים באזור חדרה. ומה צפוי בהמשך? האזינו לתחזית המלאה עם אורי בץ.

שורה של נזקי רכוש בתל אביב: בשעות הצהרים התקבל דיווח בגין נפילת מעקה במתחם כלבו שלום בת"א. כל הרחובות הסמוכים לכלבו שלום נחסמו בשל כך לתנועת כלי רכב, והמשטרה קוראת לציבור הנהגים שלא להגיע לאזור ולבחור בדרכים חלופיות.

ברח' נאג'רה התקבל דיווח בגין נפילת חלק גג של בית. אין נפגעים בנפש. כוחות משטרה וכב"ה במקום.

ברח' ארלוזרוב בת"א קרס עץ ופגע בחוט חשמל.

צילומים: דוברות המשטרה

הבוקר התקבל דיווח בגין 2 רכבים שנקלעו לשלולית במחלף הסירה מדרום לצפון. גובה השלולית כ-60 ס"מ. כוחות משטרה שהגיעו למקום הבחינו ב-2 רכבים ובכל אחד מהם נהג, כשהם לכודים בשלולית.

השוטרים חילצו את הרכבים והנהגים בשלום. כוחות כבאות והצלה פועלים לפינוי השלולית.

צילומים: דוברות המשטרה

פצוע קל בירושלים כתוצאה מקריסת עץ: צצד"א נמסר: "בשעה 13:29 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב ירושלים על גזע עץ שקרס ופגע בעובר אורח בשדרות נווה יעקב בירושלים. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו לו טיפול רפואי ופינו אותו לבי"ח הדסה הר הצופים במצב קל עם חבלה בגב".

סיכום ביניים מרשות המים: כמויות המשקעים הגבוהות ביותר ירדו משעות הלילה ועד כה ירדו באזור הכרמל והגליל המערבי, בין 70 ל-90 מ״מ. כתוצאה מכך התפחתו זרימות עזות בנחלים בגליל ובשרון: נחל חילזון, קישון, חדרה, אלכסנדר ופולג.
בגליל העליון ובגולן ירדו כ-50 מ״מ.

בנחלי הכנרת התפתחה זרימה לראשונה השנה אם כי לא בעוצמה חזקה. מפלס הכנרת עלה משעות הבוקר ב-3 ס״מ ועומד כרגע על רום של 214.31- מ׳. מתחילת מערכת הגשם אמש הוא עלה ב-4 ס״מ. בשעות האחרונות החלו גשמים באזור המרכז
והנחלים באזור מתחילים לזרום".

//www.jdn.co.il/breakingnews/932384

ברחוב האורן בשכונת רוממה בחיפה קרס חלק מחומה אשר תחמה צובר גז מוטמן. כתוצאה מקרסת הקיר וסחף האדמה נגרם נזק לתשתית וגז החל לדלוף. שלושה צוותי לוחמי אש בראשותו של להב ברק סילם סגרו את מגוף הזרימה, עצרו את הדליפה ובודדו את הזירה עד להעברת הארוע לטיפול חברת הגז.

צילום: אורי צ'ובוטרו דובר מחוז חוף

//www.jdn.co.il/news/israel/932093

בשל בור שנפער בכביש, רח' הירקון בת"א נחסם לתנועת כלי רכב, בין הרח' אלנבי וטרומפלדור. הבור ברח' הירקון על פינת נס ציונה.

ציבור הנהגים מתבקש שלא להגיע לאזור ולבחור בדרכים חלופיות. שוטרים רבים פרוסים בשטח ומסייעים בהכוונת התנועה ובסיוע לציבור בשל פגעי מזג האוויר. יש לנהוג בזהירות ולהישמע להוראות השוטרים.

תיעוד: דוברות המשטרה

בשעה האחרונה התקבל במשטרת ישראל דיווח בגין נפילת עץ על רכבים חונים ברחוב אנה פרנק ברמת גן. נגרם נזק קל לרכבים. ללא נפגעים.

ברשות המים מעדכנים כי מפלס הכנרת עלה בעוד 1 ס״מ משעות הבוקר ל-214.32 – ס״מ. סך הכל עליה מאתמול: 3 ס״מ.

עידכון זרימות בנחלים עד כה: נחלי כנרת (יובלי הירדן, נחלי הגליל המזרחי, רמת הגולן) החלו לזרום. מערבה משם, באגן הקישון וחילזון זרימות חזקות יותר.

בשעה האחרונה התגברות הזרימה גם בנחלי מנשה, חדרה, אלכסנדר ופולג. בהרי יהודה עדיין אין זרימות אבל הצפי לזרימות בנחלי צפון ומרכז יהודה עדיין בתוקף לקראת צהרים-ערב.

(בוידאו: גשם לפנות בוקר ברחבת הכותל. צילום: חדשות הכותל המערבי)

בשל רוחות דרומיות עזות של 35-30 קמ"ש ומשבי רוח של 60-50 קמ"ש באילת, הונפו דגלים שחורים בחופים המוכרזים והרחצה בחופי העיר אסורה (צילום: סיירת תיירות עיריית אילת):

עובדי חברת החשמל מטפלים במספר תקלות נקודתיות ברחבי הארץ בעקבות מזג האוויר הסוער. (צילום: דוברות חברת החשמל):

4 תגובות

בגשם כזה נזכרים בירושלים של פעם

מדינה 1018 נראת ככה כמו לפני 20 שנה שרק שיטפון קצר כזה גורם להרבה שטפונות שאי אפשר לנסוע בכביש רגיל רק על ידי סירות במקום לשפר את זה במהלך הקיץ או לפחות לפני הסערה

וואו וואו… מה רבו מעשיך ה'. גם כשנראה לנו שזה "הורס" לנו.

לישראל !!
אתה מאד צודק כך נראו שטפונות לפני 1000 שנה!!!!

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *