ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר לכתבים הזרים אחרי הלוויית הרב רזיאל שבח: "דיברתי עם ראש השב"כ. אין לי ספק שזה עניין של זמן עד שנגיע למרצחים ואני מקווה שלא הרבה זמן". הוא בירך את שגריר ארה"ב בישראל: "אמר את האמת - ממשלת אבו מאזן תומכת ברוצחים"

ראש הממשלה בנימין נתניהו קיים את מסיבת העיתונאים השנתית באירוע המסורתי לכתבים הזרים. בתחילת דבריו הוא התייחס לרצח הרב רזיאל שבח הי"ד בחוות גלעד ואמר: "דיברתי היום עם ראש השב"כ. הוא עדכן אותי לגבי החקירה המאומצת שנעשית בעניין הפיגוע הרצחני אתמול. אין לי ספק שזה עניין של זמן שנגיע למרצחים ואני מקווה שלא הרבה זמן. אנו מחויבים לזה".

תיעוד דומע מהלוויית הנרצח בפיגוע: "להפסיק לתת לחושך להשתולל"


בהמשך אמר נתניהו: "אני רוצה לברך את שגריר ארצות הברית בישראל דיוויד פרידמן שכתב את האמת ואמר דברים מאוד חשובים – שהממשלה של אבו מאזן תומכת ברוצחים שרוצחים אבא לשישה. אנשים כאלה שיושבים בכלא מקבלים 350 מיליון דולר בשנה. זה דבר בלתי נסבל".

בהתייחסות להצעה האמריקנית למנוע סיוע תקציבי לסוכנות אונר"א, אמר נתניהו כי המהלך "לא יביא לקריסת הרשות. יש להעביר את התקציבים לסוכנות שתטפל בצרכים האמתיים של פליטים אמתיים. רק לפלסטינים יש ארגון מיוחד שאמור לפתור את הבעיה, אבל הוא רק מנציח אותה. כמה זמן אונר"א עוד תשרוד עוד 70 שנה?"

בשולי דבריו התייחס נתניהו על הודו שהצביעה נגד ההכרה בירושלים כבירת ישראל: "הייתי מעדיף בכנות הצבעה אחרת אבל זה לא השפיע על היחסים הפורחים בין המדינות. כולם יכולים לראות את זה. נראה הרחבה של הקשרים הכלכליים ואחרים, ללא קשר לעסקה כזו או אחרת. עם הזמן נראה השתקפות של זה בהצבעות של הודו בפורומים בינלאומיים".