לפני 13 שנה למדו הרב רזיאל שבח ורס"ן אליאב גלמן בישיבת "תורת החיים" בגוש קטיף ותועדו רוקדים במסיבת חנוכה בימים שלפני ההתנתקות • מנכ"ל המוסדות: "הצפייה בסרטון מייסרת. כל מי שהכיר את הרב רזיאל זוכר את החיוך הענק שלו"

צילום: הרב זאביק הראל

הסרטון המצורף צולם לפני 13 שנה בימי החנוכה. תלמידי ישיבת "תורת החיים" בנווה דקלים, מסמלי המאבק בתוכנית ההתנתקות, מתנתקים לערב אחד מהאווירה הקשה המלווה בחודשים האחרונים את חייהם ופותחים במרץ בריקוד חסידי לכבוד ימי החנוכה.

במרכז המעגל, התלמיד רזיאל שבח, שיחד עם חבר נוסף משלהב את המשתתפים בשמחה פורצת גבולות. בין הרוקדים נצפה גם רס"ן אליאב גלמן ז"ל, שנהרג במהלך הפיגוע שאירע בצומת גוש עציון לפני כשנתיים, לאחר שרץ לעבר מחבל ובטעות נורה מאש לוחם צה"ל.

אחד מתלמידי הישיבה, הפועלת כיום ביישוב יד בנימין שבמועצה האזורית נחל שורק, שמע שרזיאל למד ובלט בה בעבר, נבר בארכיון הצילומים ומצא את התיעוד המרגש.

"הצפייה בסרטון מייסרת", אמר מנכ"ל מוסדות "תורת החיים", איתן אלפרט. "כל כך קשה לראות את שני בוגרי ישיבתנו שמחים ורוקדים בקדושה ובטהרה, ולדעת שבני עוולה גדעו את חייהם המופלאים. כל מי שהכיר את הרב רזיאל זוכר את החיוך הענק שלו. הוא השרה המון שמחה ורוגע בישיבה ובקהילתנו כולה. מי ייתן לנו תמורתו?"