תקועים במינוס 33 מעלות: כ-400 נוסעי טיסת אל על שהמריאה מניו יורק לנתב"ג מחכים מאז 11:00 בבוקר במטוס לאחר נחיתת החירום, שבוצעה בשל תקלה באחד המנועים. אחד הנוסעים: "רק אחרי 10 שעות הודיעו שמטוס חלופי יצא מניו יורק לחלץ אותנו"

מטוס אל על שהיה בדרכו מניו יורק לישראל נאלץ לנחות היום (א') נחיתת ביניים בקנדה, זאת בשל תקלת חיווי.

הטיסה שמספרה 008, נאלצה לנחות בבסיס הצבאי סמוך לעיירה גוס ביי שבצפון-מזרח המדינה.

בעקבות הנחיתה שלחה אל על מטוס נוסף להטסת הנוסעים ארצה במקביל לשליחת אנשי תחזוקה לטיפול במטוס.

אחד הנוסעים במטוס, שחזר את האירוע: "המראנו בסביבות 1 לפנות בוקר מ-JFK לישראל. שמענו עדויות על רעידות חזקות בצד האחורי של המטוס שאני באופן אישי לא הרגשתי". הוא הוסיף כי סמוך לשעה 03:00 לפנות בוקר (שעון מקומי), הודיע הטייס על נחיתה מיידית עקב תקלה טכנית.

"לקח למטוס בערך כשעה לנחות בנמל תעופה קטן מאוד ומושלג לגמרי שנמצא בקצה הצפון מזרחי של קנדה – ומאז אנחנו ממתינים, רק אחרי 10 שעות הודיעו לנו שמטוס חלופי מאותו דגם יצא מניו יורק כדי לחלץ אותנו".

"כל שנותר לנו לקוות הוא שתהליך החלפת המטוס והעברת הציוד יהיה מהיר", הוסיף. "המעבר בין המטוסים יהיה הרפתקה בפני עצמה כי על המטוס יש מבוגרים, תינוקות וילדים, ורובם כלל לא ערוכים מבחינת לבוש לטמפרטורה קיצונית כל כך".

מאל על נמסר בתגובה כי "בשל תקלת חיווי, טיסה 008 מניו יורק ביצעה נחיתת ביניים בקנדה. החברה הוציאה הטיסה מיוחדת מניו יורק שהמריאה כבר לקנדה ותנחת שם לקראת השעה 21:00 (שעון ישראל). הנוסעים יועברו מיד למטוס החלופי שיטיסם לישראל. אל על עושה את כל המאמצים על מנת להשיב את הנוסעים בהקדם לארץ".