הפסקת חשמל וקריסת עץ באלעד. מחר צפוי מזג אוויר סוער מהצפון ועד צפון הנגב. שלג צפוי בהרי הגולן והגליל, אבל סיכוי נמוך בהרי המרכז. עצים קרסו באזורים שונים ברחבי הארץ ושלושה בני אדם נפצעו קל. התמונות בפנים

מזג אוויר סוער שורר כבר הערב (ה') ויימשך עד מחר בצהריים, ושלגים צפויים בהרי הגולן והגליל העליון. שלג עשוי להצטבר בהרים שגובהם מעל 800 מטר, וייראה באוויר בהרים שגובהם כ-700 מטר. הרשויות וכוחות ההצלה בצפון נערכות אף שהשלג לא צפוי להיות כבד במיוחד. הסיכוי לשלג בהרי המרכז נמוך מאוד וכך גם בירושלים.

התחזית: סוער, שלג צפוי גם בפסגות הרי המרכז

כבר הערב גרמו הרוחות העזות לקריסות עצים בכל רחבי הארץ. באלעד מדווחים התושבים על הפסקת חשמל בחלקים נרחבים בעיר, וכן קריסת עץ ברחוב חוני המעגל בעיר.

אדם נפצע קל מקריסת עץ על מכונית ליד היישוב תל מונד בשרון, ובעקבות זאת נחסם כביש הגישה ליישוב. כמו כן נחסם לתנועה כביש 581 מקיבוץ עין החורש לאחיטוב עקב עצים שנפלו על הכביש. עץ שנפל בשכונת הדר בחיפה גרם לניתוק החשמל לעשרות דירות. בין המנותקים כ-70 ניצולי שואה המתגוררים בהוסטל של עמותת "יד עזר לחבר". עץ שקרס על קו מתח גבוה בצפון תל אביב גרם להפסקת חשמל ברחובות בני אפרים ומבצע קדש שכונת אפקה.

קריסות עצים נרשמו גם בכמה רחובות בנתניה ובאבן יהודה. בבית שאן קרס עץ על רכב ושניים נפצעו קל. בחדרה נפלו עצים על חוטי חשמל בשכונת בית אליעזר והדבר הוביל להפסקות חשמל. חזאי מטאו-טק צחי וקסמן מסר כי בתל אביב נשבו הערב רוחות במהירות של 103 קמ"ש ובאזור אוניברסיטת חיפה הרוח הגיעה למהירות של 110 קמ"ש.


קריסת עץ בשרון, צילום: דוברות המשטרה


קריסת עץ בחיפה, צילום: דוברות חברת חשמל.


קריסת עץ בחדרה שגרמה להפקת חשמל, צילום: חברת חשמל.


שני בני אדם נפצעו קל מקריסת עץ על רכבם, צילום: דוברות המשטרה.


הצפות בצפת, צילום: דוברות עיריית צפת.