בתום לילה סוער: הצפות, כבישים חסומים ונזקים כבדים לרכוש

ברחבי הארץ נשבו הלילה רוחות עזות שגרמו לנזקים לרכוש. כביש החוף נסגר חלקית לתנועה באזור מחלף ינאי בגלל סחף בוץ וזרימת מים על הכביש. בירושלים ירד הלילה ברד כבד. שיא הגשם: בגליל. זרימת שיא בנחלים • דיווחים ותיעודים שוטפים


(בוידאו: שיטפון בנחל חבר. צילום: יונתן רחמן)

לילה סוער במיוחד עבר על ישראל: גשמים עזים ורוחות במהירות עצומה הורגשו בכל הארץ, כשבמקומות רבים נגרמו נזקים לרכוש. שיא הסערה כבר מאחורינו, אך גם הבוקר גשום וסוער ברוב חלקי הארץ. דיווחים ועדכונים שוטפים על היקף ונזקי הסערה נעלה כאן כל העת.

– מאז שעות הבוקר המוקדמות משטרת ישראל חסמה את כביש 90 מצומת מצדה לצומת עין גדי בעקבות השטפונות באזור ופועלת ביחד עם חברת נת״י לפינוי הציר ופתיחתו לתנועה סדירה. צילום וידאו ותמונות מהשטח: דוברות המשטרה

– כביש החוף נחסם חלקית לתנועה באזור מחלף ינאי לכיוון דרום וצפון בגלל סחף בוץ וזרימת מים על הכביש. הנהגים מתבקשים לנסוע בדרכים חלופיות. צילומים: דוברות המשטרה

– רשות הטבע והגנים מזהירה את ציבור המטיילים כי קיימת סכנה בהליכה במסלולי טיול בשטחים הפתוחים מחשש לקריסת עצים וענפים והחלקה וקוראת לאלו שנתקלים במפגעים בשמורות הטבע והגנים הלאומיים לדווח על כך תוך ציון המיקום למוקד הרשות שמספרו 3639*. בתוך כך כביש 90 סגור עקב שטפונות ממצדה עד עין גדי ושמורת עין גדי סגורה למבקרים. לאור מזג האוויר הסוער בכל חלקי הארץ מומלץ להתעדכן מראש טרם ההגעה במוקד רשות הטבע והגנים ובאתר על פתיחת אתר זה או אחר.

– שלג אמנם לא ירד בירושלים, אך שכבה משמעותית של ברד כיסתה הלילה את העיר. בחרמון, לעומת זאת, ירד (ועדיין יורד) שלג כבד ללא הפסקה. כך זה נראה (צילום: דוברות אתר החרמון)

– פגעי מזג האוויר באזור המרכז והשרון ע"פ המשטרה (חלק מהאירועים כבר טופלו):

רחוב שלם ברמת גן- אמש התקבל דיווח על עץ שנפל על הכביש. רוכב אופנוע שעבר במקום איבד שליטה והחליק. הרוכב פונה במצב קל( ע"פ גורמי הרפואה) לבית חולים תל השומר.

רחוב אבא הלל ברמת גן- לפני כשעה התקבל דיווח על עץ שקרס על רכב פרטי בעת נסיעה. כוחות משטרה ביחד עם צוותי כב"ה נמצאים במקום.

רחוב היצירה ברמת גן- התקבל דיווח על גג בניין שקרס. אין נפגעים. הרחוב נסגר למעבר להולכי רגל. כוחות משטרה וכב"ה נמצאים במקום.

ברחוב ניצן באור יהודה- נפילת עץ על רכב. ללא נפגעים.

פ"ת רחוב שבט אשר – חסימת כביש עקב עץ שקרס על חוטי חשמל.

אבן יהודה- רחוב חן, גג בית שנפל על מתח חשמל, ממתינים לטיפול של חברת החשמל.

כביש 5613 כניסה לצור משה – חסימת הכביש לשני הכיוונים עקב קריסת עץ.

כביש 581- חסום בשני הכיוונים עקב עץ שנפל על הכביש.

רחוב סמילנסקי – עץ שנפל על רכב ללא נפגעים.

רחוב שד' בנימין- עץ נפל על הכביש, הכביש חסום לתנועה

שד' ירושלים- עץ שנפל על הכביש, כרגע חסימת כניסה לבניין.

בכלל האירועים המדווחים נמצאים ש

צילומים: דוברות מד"א ודוברות חברת החשמל

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *