המשטרה תסכם את פרשת המתנות בתוך כחודש ותגיש לפרקליטות את התיק עם הקביעה שהתבססה תשתית ראייתית נגד נתניהו בחשד לקבלת שוחד, מרמה והפרת אמונים. במקביל, חבר הכנסת איתן כבל לא יידרש לחקירה נוספת במסגרת תיק 2000

במשטרה מעריכים שניתן יהיה להעביר את תיק החקירה במסגרת פרשת המתנות (תיק 1000) לפרקליטות כבר בתוך חודש ואולי אף פחות מכך, ויטענו שהתגבשה תשתית ראייתית להגשת כתב אישום נגד ראש הממשלה נתניהו בעבירות של קבלת שוחד, מרמה והפרת אמונים, כך דיווח משה נוסבום בערוץ השני.

המגמה כרגע היא להפריד את שני תיקי החקירה ולהגיש לפרקליטות קודם כל את התיק בפרשת המתנות. בשלב הזה המשטרה לא זקוקה לחקירה נוספת של ראש הממשלה והכוונה היא לסכם את התיק ולהעביר אותו לפרקליטות בתוך כחודש ואף פחות מכך. הסיכום ילווה בהמלצה להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה נתניהו בחשד לקבלת שוחד, מרמה והפרת אמונים.

במקביל, בתיק 2000 (קשרי נתניהו-מוזס), נראה שהחוקרים לא יצליחו לבסס תשתית ראייתית נגד ראש הממשלה בעבירת שוחד. עם זאת, נראה כי יוכלו לבסס תשתית של מרמה והפרת אמונים בפעולותיו של נתניהו כשר התקשורת.

בקביל במסגרת חקירת תיק 2000 נמשכת החקירה בעניינו של חבר הכנסת איתן כבל מהעבודה שחשוד כי קידם את 'חוק ישראל היום' בתמורה לסיקור מוגבר ב'ידיעות אחרונות' וכן כי בחקירתו בפרשה לפני מספר חודשים שיקר בעדותו.

לפי הממצאים שהציגו החוקרים בין כבל למוזס התנהלו יותר מ-60 שיחות טלפון, וחילופי מסרונים, וכן יותר מ-50 שיחות טלפון וחילופי מסרונים בין כבל לרון ירון, עורך 'ידיעות אחרונות'.

בחדשות 2 דווח כי כבל לא יידרש לחקירה נוספת בפרשה.

כבל הכחיש בחקירתו בתוקף כל עסקה מכל סוג שהוא בינו לבין מוזס. חבר הכנסת אמר לחוקרים שגם הממצאים שהציגו לו לחלוטין אינם מבססים את החשד נגדו, וכי אין להם שום ראיה אחרת שתומכת בטענות נגדו.

בתוך כך הגיב ח"כ כבל לחקירתו והביע תמיכה ברשויות האכיפה והסביר שלא נפל רבב בהתנהלותו במסגרת חוק 'ישראל היום'. "טוב שנעשתה הבדיקה והיא איננה מטרידה אותי", אמר כבל. "אני בטוח באמת, ולכן השבתי על כל שאלה, אני מגבה וסומך על רשויות החוק".

חשד: כבל קידם את סגירת 'ישראל היום' בתמורה לסיקור ב'ידיעות'