יו"ר הכנסת: "המעשה הברברי והבריוני שחזינו בו בצאת השבת פסול מכל וכל". יו"ר האופזציה: "אני מזועזע מאטימות מפגינים חסרי רגישות". גדעון סער: "שפל חדש של חוסר אנושיות"

במערכת הפוליטית מגנים בחריפות את ההתנכלות ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט לאחר שמפגינים הגיעו לבית הכנסת בו הוא מתפלל.

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין ‏אמר כי "הרדיפה אחר היועמ״ש מנדלבליט בעת שהוא אומר קדיש על אימו ז״ל חוצה כל גבול והמעשה הברברי והבריוני שחזינו בו בצאת השבת פסול מכל וכל. אני קורא למפגינים לעשות סוף למחזות מסוג אלה באמצעות ריסון עצמי והפעלת שיקול דעת ורגישות".

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן מהליכוד אמר "‏כל שבוע מחדש המפגינים מול היועץ המשפטי לממשלה שוברים שיאים חדשים של וולגריות וגועל נפש ומוכיחים שההפגנות הן פוליטיות ואין בינן לבין דאגה לשלטון החוק דבר וחצי דבר. בושה למארגנים".

גם בשמאל הגיבו בחריפות לאירוע ויו"ר האופזציה יצחק הרצוג אמר "‏אני מזועזע מאטימות מפגינים חסרי רגישות שהפריעו ליועץ המשפטי בבואו להתפלל בבית הכנסת ולאמר קדיש על אמו ז"ל".

השר לשעבר גדעון סער התייחס אף הוא להתנהגות המפגינים ואמר "רדיפת אביחי מנדלבליט עד בית-הכנסת אליו הגיע לומר ״קדיש״ על אמו: שפל חדש של חוסר אנושיות. דוחה ועצוב״.

היום בהלך התפילה בבית הכנסת בו מתפלל היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הגיעו מפגינים והפריעו ומנדלבליט נאלץ לחמוק מהמקום ולא יכל להגיד קדיש על אמו שנפטרנ בשנה האחרונה.

באמצע קידוש לבנה: מפגינים התפרעו ומנדלבליט הוברח מבית הכנסת