הגר"י יוסף שיבח את רבה של צפת על מאבקו נגד שירות צבאי מעורב ושר הביטחון הורה להפסיק להזמין רבנים לאירועים צבאיים. כצעד המשך, הורה הרמטכ"ל לרבצ"ר שלא להיפגש עם הראשל"צ. דובר צה"ל סירב להתייחס ובלשכת הרב יוסף טענו כי מדובר בדחייה

רבה של צפת, הגאון הרב שמואל אליהו שליט"א, עורר סערה בשבוע החולף כאשר קרא לרמטכ"ל להתפטר, וזאת על רקע הגברת שילוב הנשים בצה"ל, דבר שנאסר על ידי כח רבני ישראל. הראשון לציון הגר"י יוסף התקשר אליו לחזק את ידו על מאבקו נגד השירות המעורב, ואמר לו כי אביו, מרן הגר"מ אליהו זצוק"ל, גאה בו על כך.

שר הביטחון אביגדור ליברמן, כחלק מהקמפיין האנטי דתי שלו, התייחס לדברים במסגרת סיור הפרובוקציה שלו במהלך השבת האחרונה בעיר אשדוד. "מה ששמעתי בשבוע האחרון זה דבר בלתי סביר, בלתי מתקבל על הדעת כשרבה של צפת תוקף את הרמטכ"ל ודורש להדיח אותו, כשאחד מהרבנים החשובים, דווקא באותו פלג של הדתיים הלאומיים כמו הרב אבינר, גם קורא לא להתגייס לצה"ל אם אין יחידות נפרדות, כשרב ראשי לישראל מגבה את רבה של צפת, זה דבר בלתי סביר".

ליברמן הוסיף: "נתתי הנחיה לצבא, לא הרב הראשי לישראל, לא הרב אבינר, לא הרב אליהו, לא יוכלו לקחת חלק בשום אירוע במסגרת צה"ל. זה פשוט דבר בלתי סביר לתקוף את צה"ל, לדבר נגד שירות, ואחר כך עוד להשתתף באירועים במסגרת צבאית". ואכן, כעבור ימים ספורים, הרמטכ"ל מיישם בפועל את ההנחיה ואף מחמיר יותר כאשר הוא מונע פגישה בין הרב הצבאי הראשי לבין הרמטכ"ל.

היום הייתה אמורה להתקיים פגישה בין הרב אייל קרים, הרב הצבאי הראשי, לבין מרן הרב יצחק יוסף, הראשון לציון והרב הראשי. על פי הדיווחים, הפגישה בוטלה בשל התמיכה של הראשל"צ ברבה של צפת ובמאבקו נגד השירות המעורב בצה"ל. עם זאת, כחלק מהניסיון להנמיך את הלהבות, טענו בלשכת הראשון לציון כי הפגישה נדחתה ולא בוטלה, בשל הלווית דודו של הרב שנפטר אמש. "הפגישה תתקיים במהלך השבוע הקרוב", מסרו. בדובר צה"ל סירבו להתייחס.

הפוליטיקאי היחיד שהתייחס לביטול הפגישה, הוא ח"כ בצלאל סמוטריץ (הבית היהודי) שצייץ בטוויטר כי הפגישה בוטלה בגלל הוראת הרמטכ"ל גדי איזנקוט. "אני אומר מידיעה", כתב סמוטריץ'. "זה חמור מאוד. הנחיית הרמטכ"ל לבטל פגישה שנקבעה עם הראשון לציון חמורה ועל פניו היא מנוגדת לחוק. על פי החוק הרבצ"ר הוא חבר מועצת הרבנות הראשית כך שהם אמורים להיפגש ולעבוד ביחד. פוליטיקה של שר הביטחון ופקודות של הרמטכ"ל לא יכולים לגבור על חוק. אני קורא לרמטכ"ל להתעשת".