הדילמה של מנדלבליט בתיקי נתניהו. מקורבי מנדלבליט: "אם יוגש כתב אישום נגד נתניהו והוא יזוכה בביהמ"ש זהו חורבן מערכת אכיפת החוק. אין ראיות ברורות וחד משמעיות להרשעה ודאית". בינתיים דיווחים סותרים על מצב התיקים במשטרה.

הפרשן הפוליטי של חדשות 2, עמית סגל, דיווח הערב כי בסביבת היועץ המשפטי לממשלה עוה"ד אביחי מנדלבליט נמצאים בדילמה בהקשר לפרשות ולחקירות רה"מ נתניהו. לדבריהם "צריך להבין מה המשמעות של הגשת כתב אישום לא נעול נגד ראש ממשלה: זיכוי נתניהו בבית משפט יהיה ממש חורבן מערכת אכיפת שלטון החוק. אם נתניהו יזוכה לא יקראו לאלשיך להתפטר אלא למנדלבליט"

בשל המורכבות, וכיוון שהמשטרה לא סיכמה עדיין את תיקי נתניהו, מנדלבליט לא גיבש את ההחלטה שלו לכאן או לכאן. חלק ממורכבות התיק היא הדו צדדיות – לא מצליחים עדיין למצוא משהו מובהק, חותך, לא נתון לפרשנויות סותרות. לכן, רק לאחר המלצות המשטרה יצללו בפרקליטות לתיק עד להחלטה.

בתחילת השבוע נטען כי במשטרה מעריכים שניתן יהיה להעביר את תיק החקירה במסגרת פרשת המתנות (תיק 1000) לפרקליטות כבר בתוך חודש ואולי אף פחות מכך. עוד נטען שהתגבשה תשתית ראייתית להגשת כתב אישום נגד נתניהו בעבירות של קבלת שוחד, מרמה והפרת אמונים.

עוד דווח השבוע בערוץ השני כי המגמה כרגע היא להפריד את שני תיקי החקירה ולהגיש לפרקליטות קודם כל את התיק בפרשת המתנות. אך לעומת זאת בכאן חדשות דווח כי במשטרה מתכוונים לאחד את תיקי נתניהו לתיק אחד.