צילום: פלאש 90

חורף אמיתי: גשמים עזים וסופת רעמים בכל הארץ; שלג בחרמון

הסערה כבר כאן: גשם בכמויות גדולות, מלווה ברוחות עזות ורעמים, יורד משעות הבוקר המוקדמות בכל הארץ. דיווחים על הצפות באזורים שונים. במהלך הלילה: מספר שריפות כתוצאה מפגיעת ברק • דיווחים שוטפים ותחזית לשעות והימים הקרובים

הסערה כבר כאן: לאחר חודשי חורף שחונים במיוחד, מתאפיין החודש האחרון במערכות חופיות מבורכות בזו אחר זו. לאחר גשמי הברכה בסוף השבוע שעבר גם בסוף השבוע הנוכחי פוקדת את ישראל סערה חורפית המביאה עמה גשמי ברכה רבים.

החל משעות הבוקר המוקדמות יורדו ברחבי הארץ גשם בכמויות גדולות. הגשמים מלווים בסופת רעמים וברקים. בחרמון יורד שלג, כשמחר הוא צפוי להתפשט גם לפסגות הגבוהות של הרי הגליל. האזינו לתחזית עם אורי בץ

כמו תמיד, גם הסערה הנוכחית מביאה עמה נזקי רכוש שונים. מספר שריפות אירעו הלילה בצפון כתוצאה מקצרים חשמליים, שחלקן נוצרו בשל פגיעת ברק. בשעה שלוש לפנות בוקר לערך מתקבל דיווח במשל"ט צפון על שריפת חנות לכלי בית בעיר עפולה, למקום יצאו ארבעה צוותי כיבוי. הצוותים חתרו למגע עם מוקד האש וביצעו פעולות כיבוי וסריקה במקום ללא נפגעים. תוך כדי האירוע בעפולה מתקבל דיווח נוסף במשל"ט צפון על שריפת בית בעיר כרמיאל למקום יצאו ארבעה צוותים מתחנת גליל מרכזי. הצוותים ביצעו פעולות כיבוי סריקה ושחרור עשן במבנה ללא נפגעים.

שריפה בנסיבות דומות ועם תוצאות דומות אירעה הלילה גם במושב לימן.

//www.jdn.co.il/news/israel/940334

ברשות המים מעדכנים כי מפלס הכנרת עמד הבוקר על 214.1- עליה של 1.5 ס״מ מאתמול. אך למרות הגשמים ולמרות שהשאיבה מהכנרת למערכת הארצית צומצמה בשנתיים וחצי האחרונות למינימום האפשרי, המפלס נמצא 1.17 מטר מתחת לקו האדום התחתון.
וחסרים לכנרת מלאה – 5.37 מטר!

"בסוף הקיץ הקרוב מפלס הכנרת צפוי לרדת מתחת לקו השחור, מקום בו לא היינו מאז החלו המדידות (לפני כ-100 שנה)", מזהירים ברשות.

בתוך כך, משטרת ישראל נערכת בכוחות מתוגברים בכבישי הארץ ובצירים הראשיים בפרט לקראת סופ"ש השבוע החורפי, במטרה לשמור על חייהם ובטחונם של כלל ציבור משתמשי הדרך. מוקד אגף התנועה יפרסם כל העת הודעות לתקשורת על חסימות כבישים בעקבות הגשמים לפיכך – מומלץ לציבור להיות קשובים לאמצעי התקשורת ולהישמע להנחיות השוטרים.

במשטרה מציינים כי לאור אירועי העבר ניתן לצפות לחסימת צירים ברחבי הארץ. הערכות המשטרה כוללת תאום מול נתיבי ישראל והכנת כוחות שיגיעו לצמתי דרכים בהם הם ידרשו כתוצאה מפגעי מזג האוויר וזאת כדי לשמור על שגרת החיים בצורה הטובה ביותר.

משטרת ישראל קוראת לציבור הנהגים להתאים את הנסיעה לתנאי הדרך, להימנע מנסיעה בכבישים בהם יש הצפה, לשמור מרחק ולהאט את מהירות הנסיעה.

על הציבור לנהוג במשנה זהירות בקרבת מאגרי מים בהם קיימת סכנת נפילה, היסחפות וטביעה. מומלץ לנהגים להיערך כבר היום עוד בטרם יחל מזג האוויר הגשום להכין את רכבם לנהיגת חורף.

להלן מספר עצות לנהיגת בטוחה בטרם הכניסה לרכב:
? חובה לבדוק כי צמיגי הרכב תקינים ובלחץ האוויר הנדרש.

?יש לבדוק כי המגבים תקינים ואינם יבשים ופגומים מימי הקיץ.

?לדאוג לנקות את שמשות הרכב על מנת לספק תנאי ראות טובים.

?לנקות את פנסי הרכב- על מנת לראות ולהראות בהתאם.

בעת הכניסה לרכב:
? לאחוז את ההגה בשתי ידיים מאחר וכניסה עם הרכב לשלולית, בורות ובאמפרים המוסתרים ע"י הצטברות מים על הכביש – עלולה לגרום לסטייה פתאומית של הרכב.

בעת נהיגה ברכב:
?להתאים את מהירות הנסיעה לתנאי הדרך ובכלל זה בעת כניסה לעקומות ובעת ביצוע פניות.

?יש להדליק אורות דרך.

?שמירת מרחק גדול מהרכב לפנים בעקבות הגדלת מרחק הבלימה כתוצאה מכביש רטוב.

?להתרכז בנהיגה ולהימנע מהיסח דעת בדגש על שימוש בטלפון הנייד.

?שימו לב להולכי רגל – בעת גשם קשה יותר להבחין בהולכי רגל ולבלום בזמן במקרה הצורך, יש להאט הנסיעה באזור מגורים ולתת זכות קדימה להולכי רגל.

מפלס הכנרת עמד הבוקר על 214.17-
עליה של 1.5 ס״מ מאתמול.
למרות הגשמים האחרונים.
אך למרות הגשמים ולמרות שהשאיבה מהכנרת למערכת הארצית צומצמה בשנתיים וחצי האחרונות למינימום האפשרי, המפלס נמצא 1.17 מטר מתחת לקו האדום התחתון.
וחסרים לכנרת מלאה – 5.37 מטר!
בסוף הקיץ הקרוב מפלס הכנרת צפוי לרדת מתחת לקו השחור, מקום בו לא היינו מאז החלו המדידות (לפני כ-100 שנה).

2 תגובות

כל פעם אחרי הגשמים מאיימים ברשות המים שבקיץ הבא נהיה בשיא שלילי- למה הם עושים את זה בעיתוי הזה ועל מי הם בדיוק מאיימים?!

בא לי לצעוק היפלא מהשם דבר……………

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *