ונציה בישראל: הצפות בגוש דן, צירים מרכזיים נסגרו לתנועה • צפו

גשמי הברכה שירדו בשעות האחרונות הביאו איתם מחזות לא שגרתיים באזור גוש דן: אוטובוסים "שייטו" ברחוב ז'בוטינסקי בבני ברק, נוסעים חולצו מרכבת בתל אביב וצירי תנועה מרכזיים נסגרו לתנועה במשך שעות ארוכות • סקירה, תיעוד ותחזית

בוקר גשום וסוער עבר על ישראל, כאשר המוקד העיקרי של הגשם היה בגוש דן, מה שגרם להצפות ומראות לא שגרתיים בכל האזור. שדרות רוקח בתל אביב נחסמו לתנועה למשך מספר שעות, כך גם כביש 4 באזור מחלף מסובים.

רחובות רבים בבני ברק, פתח תקוה, חולון, תל אביב וראשון לציון הוצפו בעשרות ס"מ של מים שהתנקזו רק כעבור שעה ארוכה.

רכבת נוסעים נתקעה על המסילות בתל אביב ונוסעיה חולצו ע"י כוחות החירום.

בסרטונים: הצפות בחולון ובבני ברק. מתוך חשבון הטוויטר של בני כבודי

"עברנו את הממוצע לתקופה הזו של העונה. תל אביב נראית היום כמו ונציה. אנחנו נוהגים לבקר רבות את מדינת ישראל ואת היערכותה לגשמים אך אני יכול לומר היום שכשעשרות מילימטרים של גשמים יורדים תוך זמן קצר למערכות הניקוז אין סיכוי", הסביר בחזאי דני רופ בראיון ל'רדיו ללא הפסקה'.

לדבריו, "אנחנו מזהירים כבר שבוע בפני ההצפות בערים השטוחות בהן מערכות הניקוז יתקשו להתמודד עם הגשמים שעוד עתידים לבוא. אני לא מאשים את התשתית אלא מדובר בבעיה גיאוגרפית. מים, כמו אש, הם דבר שקשה מאוד להשתלט עליהם. ישנו ענן שנכנס כעת לאזור השרון שיכול לצור משקעים מרשימים".

//www.jdn.co.il/news/israel/943212

על הנזקים שגרמו הברקים הלילה אמר רופ: "לא שמענו ברקים ורעמים שכאלה כבר תקופה ארוכה, בית אף עלה באש במושב לימן שליד נהריה. ברק הוא דבר מאוד מסוכן. אנשים נוטים לזלזל ולהיכנס למים כשישנה סופת ברקים. אמנם צריך חוסר מזל גדול מאוד כדי שברק יפגע בך אך גם על מנת לזכות בלוטו צריך המון מזל ושמענו שזה כבר קרה השבוע. ברק יכול להדליק בית, אני מכיר לא מעט אנשים שאיבדו את הציוד החשמלי בביתם מכיוון שלא שמו קולט ברקים".

ומה צפוי בהמשך? "בסערה הקודמת הרוח הייתה יותר דומיננטית מכמויות הגשם, הפעם השיא עוד לפנינו. הלילה ומחר הקור יתחזק ויחלו לרדת השלגים. לכנרת עדיין חסרים חמישה מטרים, מדובר בשפל הכי נמוך שהיה כאן במאה השנים האחרונות. לפני כמה שבועות היינו במצב עוד יותר קטסטרופלי אך ביום ראשון נסכם את הגשמים ונגלה שכנראה עברנו את הממוצע לתקופה הזו של העונה".

בתמונה: בטונדות שקרסו בכביש ז'בוטינסקי בבני ברק. צילום: דוברות המשטרה

בתמונות: שדרות רוקח בתל אביב וציר ז'בוטינסקי בבני ברק. צילום: בני כבודי

2 תגובות

לשכב על המדרכה עם בגדים רחבים ולקיים אחלה מקווה מרענן

בבני ברק לא יודעים מה זה גשם ולכן אין שם בורות ניקוז…
דווקא אחלה מקווה כמו שאמרא אורי, כל ה"חזון איש"ניקים יעופו על זה!:)

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *