סגן ראש הFBI החליט להתפטר מתפקידו חודשיים לפני הסיום הרשמי של התפקיד. בשבוע שעבר תקף אותו טראמפ על כך שאשתו קיבלה תרומות מקלינטון במהלך קמפיין שלה בוורג'יניה

סגן ראש ה-FBI אנדרו מקייב, התפטר היום מתפקידו – כך דווח לראשונה ברשת ABC. לפי הדיווח, התפטרותו של מקייב תיכנס לתוקפה באופן מיידי. מקייב עתיד היה לסיים את תפקידו בעוד כחודשיים, אולם על פי הדיווחים בארצות הברית הוא החליט להקדים את העזיבה שלו ולא להמתין לסיום הרשמי של תפקידו. לא ברור מה גרם למקייב להתפטר בעיתוי הנוכחי.

ברקע ההחלטה של מקייב, עומדים דברי ביקורת שהשמיע נגדו הנשיא, דונלד טראמפ, בגין העובדה שרעייתו של מקייב קיבלה תרומות מגוף המקורב להילרי קלינטון בזמן שהתמודדה על מושב בבית הנבחרים של ווירג'יניה בשנת 2015. "מקייב קיבל יותר מ-500 אלף דולר מהילרי קלינטון, אז הוא צריך לחקור את הילרי קלינטון?", אמר בשבוע שעבר טראמפ לכתבים. "אשתו קיבלה כסף ממושל ווירג'יניה לשעבר,. בווירג'יניה אתה לא חייב לבזבז את כל הכסף, אז מעולם לא בדקתי אם הם בזבזו את הכסף של הקמפיין. כמה כסף מהקמפיין הם הוציאו?".

בשבוע שעבר דווח כי במהלך פגישת היכרות בין השניים, שאל הנשיא את סגן ראש הבולשת הפדרלית למי הצביע בבחירות האחרונות לנשיאות. כשטראמפ נשאל על כך, הוא השיב: "אני לא חושב. אני לא חושב ששאלתי", והוסיף: אני לא מבין מה הביג-דיל עם זה. אני לא זוכר ששאלתי אותו על כך. אני גם חושב שזאת שאלה מאוד לא חשובה".

בתגובה להודעה מסרה דוברת הבית הלבן שרה האקבי סנדרס כי ההחלטה לא התקבלה על ידי הבית הלבן, אלא על ידי ה-FBI. "הנשיא עומד מאחורי הדברים שהוא השמיע בעבר, אבל אין לנו תגובה ספציפית לכך", הדגישה. כשנשאלה האם הנשיא מילא תפקיד בסיום תפקידו השיבה: "לא היה שום דבר שקשור לפיטורים של מקייב".

בנוסף היא התייחסה לחקירת המעורבות הרוסית בבחירות לנשיאות. "הבית הלבן משתף פעולה באופן מלא", אמרה. "סיפקנו 20 עדים ועשרות אלפי מסמכים למשרד החוקר המיוחד. הנשיא אך ורק מעוניין בכך שתהיה תוצאה לחקירה כדי שנוציא את 'קדחת רוסיה' מחוץ למערכת ונעבור הלאה כדי להתמקד בנושאים החשובים לעם האמריקני".