שפטל אמנם התנצל על אמירתו שלעגה למשקלו של הרמטכ"ל, אך בלשכת עורכי הדין החליטו להעמיד אותו בכל זאת לדין משמעתי. עו"ד איתמר בן גביר: "איפה אבירי הדמוקרטיה? איפה אלה שמוסרים נפש כדי לאפשר למחבלים לדבר?"

ועדת האתיקה של לשכת עוה"ד הודיעה אתמול לח"כ אלעזר שטרן כי בעקבות תלונתו כנגד עו"ד יורם שפטל היא החליטה להעמיד את עוד שפטל לדין משמעתי בגין תלונתו. התלונה לוועדת האתיקה של לשכת עו"ד הוגשה ע"י ח"כ שטרן באוגוסט אשתקד. זאת לאחר שעו"ד שפטל, פרקליטו של החייל אלאור אזריה, אמר כי הרמטכ"ל הינו: עלוב נפש שנראה כמו פקידון שמן – שלא משדר חיילות בשל משמניו". עו"ד שפטל הוסיף אז כי רא"ל איזנקוט הוא "פקיד שמן שעבד במחלקת הביוב של העירייה".

"התבטאויותיו של עו"ד שפטל חורגות מכל קנה מידה של התנהגות בדרך ארץ. דברי הבלע שהטיח ברמטכ"ל אייזנקוט נועדו לפגוע בו באופן אישי, בדימויו הציבורי ובתוקף סמכותו לפקד על הצבא. כל זאת תוך התייחסות בוטה להיבטים )חיצוניים( שאין להם דבר עם הדיון המשפטי המתנהל בין לקוחו של עו"ד שפטל לבין צה"ל", כתב ח"כ שטרן בתלונה והוסיף: "באמירות מסוג אלה יש גם פגיעה לא רק במעמדו במוסד הרמטכ"ל אלא גם בצה"ל כולו. מעמד שהינו בעל חשיבות לאומית וביטחונית".

חברו של שפטל, עו"ד איתמר בן גביר, תקף את ההחלטה ואמר: "מדובר ביום שחור לעורכי הדין, אמנם שפטל חזר בו מהכינוי עלוב נפש, אך בכל מקרה כאשר בוחנים את האמירות בצורה משפטית מגלים שמדובר באמירות שנמצאות בלב חופש הביטוי במדינת ישראל – גם אם הן מקוממות ומרגיזות ברור שחופש הביטוי חל עליהן ומוזר שמה שמותר לכל אחד ואחת אסור לעורך דין שפטל"

בן גביר גם יוצא חוצץ נגד שתיקתם הרועמת של גורמים שונים :"איפה אבירי הדמוקרטיה? איפה אלה שמוסרים נפש כדי לאפשר למחבלים לדבר, אלה שמגנים על "הזכות" לכנות את ישראל כמדינה נאצית, ואת צה"ל כצבא נאצי, פתאום כולם נאלמו לדום"

עו"ד בן גביר לא מוטרד מתוצאות ההליך המשפטי: "עד היום לומדים בבתי ספר למשפטים את התקדים ולפיו בית המשפט העליון זיכה את שפטל מעבירה משמעתית כאשר מחה נגד פעילי שמאל וצעק עליהם, אני מניח שגם הפעם התוצאה תהיה דומה, אלא שעצם העמדה לדין משמעתי היא בעיתית ויוצרת מדרון חלקלק ועוד בעיה של הפליה- אלדד יניב הוא גם עורך דין ובדבריו הוא אומר ביקורת חריפה פי כמה נגד ראש הממשלה. אני בעד לאפשר לאלדד יניב לדבר, אבל מדוע מה שמותר לאלדד יניב אסור לשפטל".

בפי בן גביר גם ביקורת על עצם ההתנהלות בעת ההחלטה להעמיד לדין משמעתי את שפטל : "לא ברור לי מדוע אלעזר שטרן יודע על תוצאות ההליך עוד לפני יורם, זה לא ראוי ולא נכון לנהוג כך ולטעמי מלמד על כל ההתנהלות"

בסיום דבריו, מקווה עורך דין בן גביר שלשכת עורכי הדין תתעשת ולא תכניס ידה לאמירות פוליטיות : "מותר לעורך דין גם להביע דיעות, זה זכותו וההתנהלות מול שפטל עשויה להביא לכך שעורכי הדין יפחדו לדבר"