רק תרגיל: מחבלים חדרו מהים והשתלטו על כפר הנופש באשקלון

כוחות צבא ומשטרה ערכו היום תרגיל משותף בכל גזרת הדרום במסגרתו תירגלו הכוחות הצבת מחסומים וסגירת היישובים, הצבת תצפיות בחופי הים והבאת כוחות מיוחדים כמענה לחדירת מחבלי חמאס מהים, המשתלטים על כפר הנופש ליד אשקלון

"תורגלו תרחישי קיצון להם אנו ערוכים במטרה להגן על הציבור יחד עם כוחותינו המיוחדים, גופי הביטחון השונים והרשויות תוך לחימה, ניהוג אוכלוסייה ובחינת מערכים מבצעיים שונים ועוד", כך נמסר מהמשטרה לאחר שתרגיל פתע אשר החל בשעות הבוקר המוקדמות במחוז הדרומי של המשטרה, הסתיים לפני זמן קצר. מדובר בתרגיל שנערך במסגרת תוכנית האימונים השנתית בדרום.

הבוקר, יום א', נערך תרגיל פתע בגזרת הדרום בו נטלו חלק כלל יחידות המשטרה יחד עם לוחמי מג"ב ויחידות מיוחדות בשת"פ גופי ביטחון נוספים ביניהם צה"ל ועוד. תרגיל זה שנערך בחן את היכולת המבצעית למתן מענה ראשוני באירוע טרור נרחב, תרחיש איום לו נערכת משטרת ישראל לאורך השנה, ותוכנן בהתאם לגרף האימונים השנתי של יחידות משטרת ישראל.

במהלך התרגיל הנרחב, נבחנו אלמנטים שונים עמם תתמודד משטרת ישראל ברגע אמת אשר כולל בין היתר את המענה הראשוני לתרחישי הטרור במתווים שונים, איום רקטי, שליטה בתווך הימי, סנכרון בין כוחות לוחמים משטרתיים בכלל זה לוחמי מג"ב לבין כוחות לחימה מיומנים של צה"ל תוך שת"פ בתא שטח נתון. בנוסף, תורגלו מערכי ניהוג אוכלוסייה, תחום בו נדרש שיתוף בין גורמי אוכלוסייה במשטרת ישראל אל מול גורמי פקע"ר בצה"ל וברשויות המקומיות השונות, תוך מתן הנחיות ומידע מציל חיים.

השר לביטחון הפנים ולנושאים אסטרטגיים חבר הקבינט גלעד ארדן הגיע לצפות בתרגיל של משטרת ישראל וצה"ל באשקלון שמתרגל חדירת מחבלים מהים. השר ארדן צפה בתרחישי ההשתלטות השונים של כוחות המשטרה המיוחדים ודן בתרחישים עם מפקד המחוז ניצב מוטי כהן ואלוף פיקוד הדרום אייל זמיר.

השר לבט"פ ארדן: "חמאס הוא האחראי היחידי למצב בעזה. במקום להשקיע כסף באוכלוסיה הוא משקיע בבניית תשתיות טרור ומתאמן על חדירות לשטחי ישובים בישראל. אנחנו נערכים לכל תרחיש אפשרי: חדירה ממנהרות, על הקרקע, באוויר ובים ובכל תרחיש כזה מחבלי החמאס יפגשו גם כוחות משטרה מיומנים ונחושים. החמאס ותושבי הרצועה ישלמו מחיר כבד ביותר במערכה הבאה ואנו נגן על אזרחי ישראל בכל דרך".

2 תגובות

לא נראה טוב ומוצלח.

א"א לראות את זה בכלל יאללה

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *