איתמר בן גל מהישוב הר ברכה, הוא היהודי שנרצח מוקדם יותר היום מדקירות הסכינים של המחבל האכזר בכניסה לעיר אריאל. מלבד משפחתו, הותיר אחריו גם את ילדי הכיתה אותם חינך.

איתמר בן גל הי"ד, תושב היישוב הר ברכה נרצח אחר הצהריים (שני) בפיגוע דקירה בשדרות רון נחמן בכניסה לעיר אריאל בשומרון.

איתמר (29), הותיר אחריו ארבעה יתומים, הגדול שבהם בן 7 והקטן בן שנה, ואת אלמנתו מרים. במשך שנים רבות שימש הנרצח כמחנך כיתה ח' בישיבת בני עקיבא שבגבעת שמואל, וכן בישיבת הר ברכה בישובו.

בהודעה הישוב הר ברכה נכתב "בית הר ברכה והישיבה המומים, אבלים וכואבים על הירצחו של ידידנו אהובנו הרב איתמר בן גל הי"ד. מחנך מסור ואב לארבעה ילדים. הלוויתו תתקיים מחר בשעה 10 בבוקר, בהר ברכה"

בפיגוע דקירה אחר הצהריים בכניסה לישוב אריאל שבשומרון נדקר בן גל באורח אנוש ופונה לבית החולים בילינסון תוך כדי החייאה אך שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותו. המחבל בפיגוע הצליח להימלט וכוחות הביטחון עורכים סריקות וחיפושים לאיתורו.

לפני כחודש נרצח הרב רזיאל שבח הי":ד בפיגוע בסמוך לחוות גלעד. אלמנתו של שבח כתבה לאלמנתו הטרייה של איתמר "אף לא חשבתי שארגיש שנולדה לי אחות, נעבור את זה יחד. לבד."


תמונה משותפת של שני הנרצחים בפיגועים בשומרון – הרב רזיאל שבח (עומד), ואיתמר בן גל (שני משמאל) – שצולמה לפני כשנה וחצי. ה' יקום דמם.


איתמר בן גל הי"ד בברית לבנו לפני כחצי שנה.