אלמנתו של איתמר בן גל הי"ד אמרה היום כי תתנחם רק בהפיכת יישובה, הר ברכה לעיר. "שידעו שמעשים כאלה מובילים להתפתחות עם ישראל". נפתלי בנט הגיע לנחם ואמר: "אני לוקח על עצמי לפעול כדי לשלש את הגודל של היישוב"

בהר ברכה רוצים לגדול ולצמוח לאחר הפיגוע שבו נרצח הרב איתמר בן גל. יומיים לאחר פיגוע הדקירה שבו נרצח הרב איתמר בן גל, תושב הר ברכה, אלמנתו מרים מחפשת נחמה בטרגדיה הגדולה שנפלה עליה ועל משפחתה. "אני חושבת שהנחמה היחידה שיכולה להיות היא שנראה את היישוב שלנו כאן מתפתח וצומח, והופך לעיר. שיידעו שמעשים כאלה מובילים להתפתחות ולהתחזקות של עם ישראל בארץ ישראל. ושזה יהיה הדם האחרון שיישפך".

"איתמר היה מלא שמחה ומלא אהבה לכולם", מספרת מרים בן גל. "הייתה לו אהבה ליישוב שלו, לעם ישראל, לארץ ישראל. איתמר כל הזמן חשב איך לעשות את היישוב יותר טוב, מה לעשות, שחייבים לגדול ולהתפתח מכל הבחינות".

שר החינוך ויו"ר מפלגת הבית היהודי נפתלי בנט הגיע היום לנחם את משפחת בן גל, וקרא במקום להפוך את הר ברכה לעיר. "מטרת הרצח לייאש אותנו ולשבור את רוחנו, מעבר למענה בזמן הקרוב ולטיפול במחבל, המענה האמיתי זה לשלש את היישוב ולהפוך את הר ברכה לעיר ואם בישראל. יש תב"ע מוכנה לאישור, זו רק החלטה פוליטית. אני לוקח על עצמי לפעול כדי לשלש את הגודל של היישוב וככה נעביר את המסר שאנחנו כאן".

"ב-120 שנות התיישבות קמו לצערנו הרבה ערים כמענה לרצח", הוסיף השר בנט. "קריית שמונה, מעלה החמישה – כל אלה הם מענה. עוד משפחות, עוד ילדים, עוד בתי ספר, עוד יישובים ועוד בתים. וכשהדבר הזה יצמח מולם – הם יבינו שהם דופקים את הראש בקיר בטון, וחבל להם על הזמן".

אמו של הנרצח, שושנה בן גל, סיפרה היום על בנה: "על כל דבר הוא חשב בגדול. אז גם על היישוב ועל הישיבה הוא חשב בגדול. אז גם היישוב צריך להיות עכשיו גדול. גדול ברמה שאף אחד לא יבין איך זה קרה אפילו. גדול ברמה של עוד שכונות ועוד שכונות".

אביה של האלמנה מרים, הרב שלומי, אמר לשר בנט: "שהדבר לא יהיה בקשה של האלמנה ושל המשפחה. שזו תהיה ממשלת ישראל שאומרת – ידעו אויבנו אם ינסו לפגוע – חוות גלעד הופכת ליישוב, הר ברכה הופכת לעיר. זו צריכה להיות המדיניות, שמראש ידעו שזה מה שהולך להיות".

ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, אמר: "כל עם ישראל מתמלא בכח מהאמונה שלכם ומהחיזוק. במקום שאנחנו נחזק אתכם אתם מחזקים אותנו. אנחנו מצפים לתשובות אמיתיות. גם בנושא הביטחוני. להחזיר את ההרתעה. בוודאי תשובה אמיתית ציונית של חיזוק ההתיישבות. חיזוק הר ברכה. אם אותם מחבלים נאלחים יידעו שכאן תהיה עיר, שאם הם רצו להרוס בית אחד יהיו כאן אלפי בתים – ודאי שהמוטיבציה תרד. ואנחנו מצפים מראש הממשלה ומשרי הממשלה לתת את התשובה הציונית הנכונה ולאשר מאות יחידות בנייה מיידית ביישוב הר ברכה כך שהיישוב יהפוך לעיר כפי שיועד מראש על ידי הממשלה הזו".