צילום: הדס פרוש / פלאש 90

איחרו את הרכבת: פתיחת קו ירושלים-ת"א תתעכב בחצי שנה

כך הודיעה רכבת ישראל. הסיבה: "טרם התקבלו כל האישורים הרגולטוריים הנדרשים לצורך הפעלת הקו לשימוש מסחרי לנוסעים כמפורט בדוח התקופתי". רק בחודש שעבר הבטיח השר כץ כי הקו ייחנך כבר בחג הפסח הבעל"ט

מכה לשר התחבורה, ישראל כץ: לאחר שהבטיח כי הרכבת המהירה מירושלים לתל אביב תתחיל לפעול כבר בפסח הבעל"ט הודיעה הבוקר רכבת ישראל לבורסה כי הפעלת הקו תתעכב בחצי שנה. הסיבה: מחסור באישורים רגולטורים.

"בעניין הקו המהיר הצפוי לחבר את ירושלים למטרופולין גוש דן, החברה מדווחת כי נכון למועד זה, טרם התקבלו כל האישורים הרגולטוריים הנדרשים לצורך הפעלת הקו לשימוש מסחרי לנוסעים כמפורט בדוח התקופתי. לפיכך, להערכת החברה, הפעלה כאמור צפויה להידחות בכ-6 חודשים וזאת בכפוף לקבלת כל האישורים כאמור", כך בהודעת החברה.

יצוין כי שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ, הצהיר לפני וחודש: "הבטחתי ואני מקיים. בפסח הקרוב נאפשר לכל עם ישראל לעלות בהמוניו לירושלים ברכבת המהירה מתל אביב. מחברים ומחזקים את ירושלים הבירה ומתחברים להיסטוריה של ירושלים".

קו הרכבת המהיר לירושלים יחל לפעול לקראת חג הפסח

10 תגובות

אין מה לעשות כה-זה שעובדים בשבת
אין ברכה

בניית תשתית הרכבת שחיללו בבנייתה את השבת הרבה פעמים אסורה הנסיעה ברכבת זו ליהודי כשר שומר תו'מ כלל. כידוע לא רק גויים שחיללו שבת אלא גם הקבלנים ומנהלים יהודים כאחד בפרהסיא. יהרג ובל יעבור. אין ליהודי כשר שום עניין לטמא עצמו ברכבת הזאת. עדיף לישתמש באוטובוסים.

כמדומני שהלהיטות לעבוד בשבת היה בשביל הפתיחה בזמן אולי לפני הבחירות….
הקב"ה מראה שמה שנגד התורה לא עובד…
השבת תובעת עלבונה

אתה מדבר כאיש הלכה או כאיש השקפה תגדיר את עצמך!

אדון משיח בדרך היקר אל תכניס את המושג יהרג ואל יעבור למקום שהמושג לא קשור, למעשה לפי רוב השיטות כן יהיה מותר לנסוע ברכבת למרות העובדה המצערת שהעבודות לפיתוחה נעשו גם בשבת וגם על ידי יהודים.

למשיח בדרך
אף אחד לא הכריח אותך לנסוע ברכבת הזאת
ובבקשה אל תמציא הלכות בשביל זה
(ומוטב שלא תסע לרווחת כולנו)

האיך יהודי השומר מצוות שיודע את המשמעות של להרחיק עצמו מן הטומאה והחילול ייראה למראית עין הציבור בהיותו משתתף ומשלם לנסיעה ברכבת זו עליה היתה מחלוקת ציבור גדול על חילולי השבת. או מה הייתה מטרת המחלוקת בזמן הבנייה? שאם ימשיכו לחלל שם את השבת ניתן יהיה להעלים עין גם כשהכל בנוי ומוכן לשימוש? כמובן כי נוח לכם להעלים עין. אתם תהיו מוכנים בסוף גם אולי נו… להתגייס לצבא אולי? תמציאו פתאום שאין בעייה הלכתית? הכל בסדר. תסעו לכם לשלום ברכבת. סליחה שהפרעתי לכם להשתתף עם המחללים.

מאיפה הבאת את רוב השיטות?
ככל הידוע לי ההגדרה היא מעשה שבת במזיד ולכל הפחות צריך לחכות לזה 'בכדי שיעשו'.
וכיוון שהם טענו לגבי עיריית ב"ב שא"א לבטל את הפעלת המכונה בשבת כי זה גורר כ3 ימי השבתה וגם על זה היו להם מהנדסים שאמרו שלא שייך בכלל להפסיק את הפעלת המכונה והם לא אישרו את המנהרות אם יש הפסקה באמצע.
אני לא יודע מה היה הסיכום לבסוף עם עריית ב"ב אבל בירושלים אלה מנהרות מורכבות יותר מבחינת אורך ועומק.
אז גם לחישוב המקל צריך לחכות כ42% מזמן הבנייה [3 ימים מתוך שבוע]
שזה כמה שנים טובות. ולדעה המחמירה יותר בכלל לא שייך כאן 'בכדי שיעשו' בלי מעשה שבת.
אשמח לתגובתך ההלכתית, או אי מי מהקוראים שיודע על היתר אחר.

מי מתנדב פשוט להרים טלפון לרב ולברר את ההלכה? מאד מעניין אותי מה יצא…
אבל בינתיים לא לריב יש עוד חצי שנה עד שהרכבת בכלל תתחיל לנסוע, וגם אז בטח יהיו שאלות האם זה בסדר לנסוע לתל אביב שהרי היא עיר חילונית ויש בה אינספור מחללי שבת, בכל אופן שיהיה לכם סופשבוע מושלם ושבת שלום לכולם!!

כזכור (אלא מה?…) עם פרסום הידיעה על הפעלת הרכבת לקראת פסח, ב'זכות' העבודות בשבת, נשאנו תפילה מעל גבי התגובות בפורום חשוב זה, שבזכות השבת המחוללת, הרכבת לא תפעל בפסח. http://www.jdn.co.il/breakingnews/935012
ברוך שומע תפילת עמך ישראל. ברוך המקדש שמו ברבים.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *