צלבי קרס וכתובות נאצה רוססו על קברו של יהושע בן נון, והם התגלו הלילה על ידי כאלף מתפללים שפקדו את המקום לכבוד ז' באדר יום פטירת משה רבנו. יוסי דגן: "אירוע חמור - קבר יהושע בן נון הוא מקום קדוש בעל חשיבות היסטורית ממדרגה ראשונה"

תג מחיר ערבי בשומרון : קבר יהושע בן נון חולל, צלבי קרס וכתובות רוססו על מבנה הקבר. כך גילו הלילה (ד') העולים הרבים שהגיעו לפקוד את קברו של יהושע בן נון בכפר כיפל חארס הסמוך לאריאל.

במהלך הלילה הגיעו לקבר כאלף איש מכל רחבי הארץ, בעליה המסורתית לציונו של יהושע לכבוד יום ז' באדר יום פטירת משה רבנו. העולים הרבים התפללו ולמדו במקום.

הלילה עבר ללא אירועים חריגים. חיילי צה"ל וכוחות הביטחון מחטיבת אפרים בארגונו של קצין ההגמ"ר רס"ן דדו הכהן דאגו לאבטחת האירוע. מנהלת קבר יוסף והמקומות הקדושים בשומרון של המועצה האזורית דאגה להכנסת אורחים וארגנה את העליה.

יו"ר המועצה האזורית שומרון יוסי דגן קרא לעצור את הפורעים "פורעים ערבים חיללו שוב את קברו של יהושע בן נון, מדובר בפשע שנאה ובאירוע חמור. קבר יהושע בן נון הוא מקום קדוש בעל חשיבות היסטורית ממדרגה ראשונה, יהושע היה הרמטכ"ל היהודי הראשון וכובש הארץ, מדובר גם במקום קדוש וגם במקום בעל חשיבות רבה לעם היהודי.

"אני קורא לכוחות הביטחון לשים ידם על הפורעים. רק לפני כשבועיים ברח לכפר הזה המחבל הארור שרצח את איתמר בן גל הי"ד, יש לטפל בחומרה באירוע. אני מודה לצה"ל ולחטיבת אפרים ובראשם אל"מ עידן כץ על אבטחת המתפללים במקום" הוסיף דגן.