צילום אילוסטרציה: פלאש 90

"סכנה גדולה ביותר": ארגון 'צהר' הקים מערך כשרות עצמאי

"היעד שלנו הוא להגיע ל10% מבעלי עסקים שימכרו מזון בכשרות צהר בתוך שלוש שנים", אומרים בארגון. במפלגת 'האיחוד הלאומי' מבטיחים להיאבק ביוזמה. רבנים דתיים-לאומיים: "נזק בלתי הפיך למערכות דתיות במדינה"

ארגון רבני 'צהר' הודיע הבוקר על הקמת "מערך כשרות עצמאי" שנועד לעקוף את הרבנות הראשית לישראל. "בעלי עסקים רבים מעוניינים למכור מזון כשר, ומעוניינים במערך כשרות מקצועי אמין ושקוף. ארגון רבני צהר החליט על הקמת מערך כשרות ברוח צהר, כדי להרבות במזון כשר לאפשר לבעלי עסקים רבים להצטרף למהפכה ולמכור מזון כשר. היעד שלנו הוא להגיע ל10% מבעלי עסקים שימכרו מזון בכשרות צהר בתוך שלוש שנים, כאשר לכל הפחות 50% מבעלי העסקים לא החזיקו קודם תעודת כשרות", אומרים בארגון.

היוזמה של ארגון הרבנים הליברלי זוכה, כצפוי, לתמיכה מהאגפים הליברליים בציונות הדתית. ח"כ רחל עזריה אמרה: " "המהלך של צהר הוא צעד אמיץ, משמעותי וחשוב בתהליך של שבירת מונופול הכשרות ופתיחת שוק הכשרות לתחרות. כשהקמנו את השגחה פרטית ידענו שהמטרה היא להגיע לאלפי עסקים. הכניסה של צהר לשוק הכשרות שהיא על פי ההלכה אך אינה מטעם הרבנות תאפשר לתת מענה לעסקים ברחבי הארץ ולשבור את מונופול הרבנות. מונופול הכשרות כמו כל מונופול נותן שרות גרוע וגובה מחירים גבוהים ולא מוצדקים מהעסקים. הרבה אנשים בישראל רוצים כשרות אבל לא מוכנים להכנע למונופול. והיום רבני צוהר מייצרים אלטרנטיבה מקצועית, ממלכתית וישראלית."

מנגד, במפלגת 'האיחוד הלאומי' תוקפים בחריפות את המהלך ומבטיחים להיאבק נגדו. בהודעה שפרסמה המפלגה נאמר: "נסיון ארגון רבני צהר להקמת מערך כשרות הינו סכנה גדולה. הן ביחסי הון כשרות שנוצרים, והן ביחס לחוסר שליטה רגולטורי ועקיפה של החוק. אנו במפלגה נפעל בכל דרך לחזק את מוסד הרבנות הראשית ולהמשיך לשפר את מערך הכשרות. נפעל כנגד כל גוף שדרכו היא הרס הרבנות הראשית "

בנוסף, שורה של רבנים דתיים לאומיים פרסמו הבוקר מכתב מחאה בו נאמר: "כל פגיעה בבלעדיות של הרבנות הראשית, משמעותה, נזק בלתי הפיך למערכות הדתיות במדינה. מערכת הכשרות היא אחת המערכות החשובות המנוהלות ע"י הרבנות הראשית. אם יש רצון לשפר, כל תהליך כזה יכול לבוא אך ורק תחת סמכותה של הרבנות הראשית. אל לנו להתפתות לקולות הנשמעים, ומבקשים להקים מערכת נפרדת, לכשרות או לתחום אחר בחיי התורה בארץ ישראל".

על המכתב חתומים, בין היתר: הרב דב ליאור, הרב אליקים לבנון והרב שמואל אליהו.

5 תגובות

תחליפו דחוף את התמונה!!
המצולם הוא רב כשר וישר שאין לו כל קשר לרבני צוהר!!!!!

הם נחמדים מדי. משגיח חייב להיות תקיף מאד.

בסופו של דבר הרי ביבי היהודי גדול ליהודים ורצוי לרוב אחיו דורש טוב לעמו ודובר שלום לכל זרעו.

מצחיק. מי שרצה כשרות ממלכתית מאז ומעולם הם רבני הציונות, ועכשיו מתוכם קם וצומח השרש פורה הרוש והלענה שמחבל ונלחם ברבנות..
אה נכון, כי "החרדים השתלטו על הרבנות".. עוד מעט החילונים יקימו צבא אלטרנטיבי כי הדתיים השתלטו על הצבא…

גם בצוהר מי שקובע מי יהיו המשגיחים הם בעלי העסקים בעלי העסקים

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו