הרע במיעוטו: נשיאת בית המשפט העליון אישרה את בקשת המדינה לדחות בשלושה חודשים את הרס 15 בתי שכונת נתיב האבות שבגוש עציון. בימין מברכים על ההחלטה: שכשהממשלה פועלת בנחישות למען מטרה ראויה גם בג"צ הופך לקשוב״

נשיאת בית המשפט העליון, השופטת אסתר חיות, אישרה את בקשת המדינה לדחות בשלושה חודשים את הרס 15 בתי שכונת נתיב האבות שבגוש עציון. הנימוק לבקשה היה הצורך בפרק הזמן הזה להשלמת פתרון המגורים לתושבים שיפונו. יחד עם זאת, השופטת דחתה את הבקשה להסדיר כמה מהבתים המיועדים להריסה.

בימין בירכו על ההחלטה. יו״ר הכנסת, יולי אדלשטיין: ״אני מברך את שופטי בג"צ על ההחלטה בנושא נתיב האבות החשובה, זה מוכיח פעם נוספת שכשהממשלה וכלל נבחרי הציבור פועלים בנחישות למען מטרה ראויה גם בג"צ הופך לקשוב״.

שר החינוך נפתלי בנט ושרת המשפטים איילת שקד על: ״לאחר מאמצים רבים בג"ץ נעתר לבקשת המדינה ודחה את פינוי נתיב האבות בשלושה חודשים. זוהי החלטה הומניטרית חשובה שתאפשר לתושבים לעבור בשיטת "דלת לדלת". כמובן מוטב היה אילו העתירה המקורית היתה נדחית על הסף. כעת אנחנו נפעל להכשרת היישוב החדש עבורם. אנו מודים לארגוני השמאל הקיצוני על הצלחתם בהקמת ישוב חדש ביהודה ושומרון אותו לא ניתן יהיה לעקור אותו עוד. על כל בית שיפונה בשל עתירות השמאל הקיצוני יקום ישוב חדש".

יצוין כי אתמול קיים השר אריה דרעי סיור בנתיב האבות יחד עם יו"ר מועצת יש"ע חננאל דורני, זאב זמביש חבר, ראש מועצה אזורית גוש עציון שלמה נאמן, ראש מועצה מקומית קרית ארבע מלאכי לוינגר ועוד. השר, יחד עם צוות משרדו, הגיעו תחילה לחלקה 91, בה מוקם בימים אלה האתר הזמני לתושבי נתיב האבות שמחכים כעת לדחייה בפסק הדין. דחייה שכזו, תעניק להם מעבר חלק מדלת לדלת ללא מגורים במקום זמני.

השר דרעי קבע את אבן הפינה לשכונה החדשה ואמר לתושבים: "ברוך מציב גבול אלמנה. לעקור אישה וילדים מהבית זה קשה, אמרנו להם שהקב"ה גוזר את הדברים ואתם תהיו השליחים לבניין ארץ ישראל כשתיבנה כאן שכונה יותר גדולה. זה לא מובן מאליו שמשרד הפנים יעסוק בדברים האלה, אך במקום שאין אנשים השתדל להיות איש. אנו מקווים שבית המשפט יקבל את בקשת הדחייה, אנחנו נמצאים לפני חג פורים וחג הפסח, אין סיבה לעבור לבתי מלון ואכסניות. בית המשפט צריך לקבל את הבקשה ההומניטרית הזאת כדי שלא יעברו את החגים על מזוודות".

//www.jdn.co.il/breakingnews/959434