מרגש: התלמיד וויתר על תואר אלוף הארץ באיגרוף למען שמירת השבת

ברוך המקדש שמו ברבים: הוא היה בדרך לזכות בתואר האליפות, אך הוא וויתר בשל סירובו לשחק תוך חילול קדושת השבת. הרב הראשי חיזק אותו ואמר: "הנער הזה הוא קודם כל גם 'אלוף השבת', מעבר לכל אליפות אחרת שהוא השתתף בה"

 • "ישראל זרק אותי למעלה ונפטר" העדות המזעזעת של בנימין

  תוכן מקודם

 • 40 שנה ראשי הישיבות מתכנסים לכבודה של תורה

  תוכן מקודם

 • "אני אתפלל למעלה על כולם" ההבטחה המצמררת של ישראל ז"ל

  תוכן מקודם

 • "אל תגידו לי יותר כלום" בקשתה הכואבת של תהילה

  תוכן מקודם

הרב הראשי לישראל, הגאון הרב דוד לאו העניק הבוקר תעודת הוקרה לנער הראל ציון שוויתר על התואר אלוף הארץ באגירוף, כדי שלא לחלל שבת תוך במהלך השתתפות בשלבי הגמר של התחרות.

באירוע המרגש שהתקיים הבוקר הגיע הרב הראשי לבית ספרו של הנער לחזקו ולהעניק לו אות הוקרה. בטקס השתתפו הנהלת בית הספר "נעם" שבירושלים וחבריו לספסל הלימודים.

הראל ציון, שמתאמן מזה 14 שנה בתחום האגרוף, השתתף לפני כשבועיים באליפות ישראל לבני נוער באגרוף שהתקיימה בנצרת עילית. התחרות יש להדגיש מאורגנת מטעם המדינה ע"י 'איגוד האיגרוף בישראל'.

כמו בתחרויות ספורט רבות, המועד לתחרות הזאת נקבע לסוף שבוע בימי חמישי-שישי-שבת. כשהראל שאל בתחילת התחרות את המארגנים "מה יקרה אם אעלה לגמר"? הובטח לו על ידי המארגנים שהוא יוכל להתחרות במוצ"ש.

ביום שישי לפני מס' שבועות, ניצח הראל בחצי הגמר ועלה לגמר. הראל ניגש לראשי האיגוד וציין בפניהם את ההבטחה שלהם לאפשר לקיים את התחרות במוצ"ש ולא בשבת כדי למנוע חילול שבת, המארגנים, בניגוד להבטחתם, סירבו להענות לבקשה וציינו כי "יש סדר למשחקים ואי אפשר לשנות. האפשרות היחידה העומדת בפניך היא להתחרות בשבת בצהריים בשעה 13:00". בעקבות זאת, הנער פרש ממשחק הגמר ועזב את התחרות.

הבוקר, באירוע מרגש, העניק לו הרב הראשי לישראל הגאון רבי דוד לאו את אות "גביע השבת" כאות הוקרה על עמידתו על עקרונותיו בשמירת השבת. הרב הראשי לישראל, הרב דוד לאו שליט"א ציין, כי "בשבילי הנער הזה הוא קודם כל אלוף השבת, מעבר לכל משחק אליפות אחר שבה הוא משתתף. התרגשתי לראות נער ערכי, שמוותר על התהילה למען שמירת השבת וראיתי צורך לבוא לחזקו באופן אישי".

18 תגובות

והוא מלך

מי כעמך ישראל!

מרגש מקנא בו

הברדיטשוב'ר היה עושה מזה מטעמים!

אין על יהודים בעם ישראל!!
מקנא בשכר שמובטח לו כמי שככה מקריב למען השבת
וזו הקרבה!!
אין עליך!!!!
שיהא חלקי עמך!

וואו בטח זה יחרט לו בנשמה לכל החיים

אני מאודדדדדדדדדד מקנא בו

וואו איזה מרגששש!

מדהים ומחזק כל הכבוד לו

כל הכבוד!!!את הגביע הגדול קיבלת מהקב"ה!
עשית קידוש ה עצום!זכית!!!

כל הכבוד לו!!! אבל בואו לא נשכח להודות לאלוקים על כך שאין לנו את ההתלבטות הזו והשמירת שבת היא כל כך בעורקינו… שזה ברור ומובן מאליו! אשריו!!!

ברור שהבחור קידש שם שמיים אבל הסיפור עצמו הוא הוא שוב ביזיון אחד גדול וחילול השם נורא נוסף מבית מדינת ישראל, לצערנו המר.

מרגש עד דמעות, איזו אמונה תמימה.

אני בטוח שלא היה לו לרגע התלבטות לכן השם היה בעזרו ולאף אחד אין ערבות הרבה טובים עזבו את כל עולם התורה. ישר כוח אחד גדול ממש נדבק באלופו של עולם.

אשרינו שיש לנו כאלה רבנים

יא מן!!!!
איזה מלך. מה זה!!! כל הכבוד אחי מגיע לך גביע על זה אתה ענק!!
מעריץ אותך ואוהב אתך כל כך!

אלוף אמיתי

מרגש ברמה אחרת. ממש לבכות. כל הכבוד לו.

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן