בכירים ברש"ת: "נס גדול שלא ניצת אש כתוצאה מהחיכוך בין המטוסים"

"שני המטוסים היו עמוסים בדלק סילוני. עצומת הפגיעה והחיכוך היו גדולות, ואם הייתה אש ניתצת מהחיכוך היינו היום במקום אחר", אמר בכיר ברשות שדות התעופה לאחר ההתנגשות הבוקר בנתב"ג בין המטוס הגרמני למטוס אל על על הקרקע

תאונות המטוסים הבוקר בנתב"ג, שבה פגע מטוס נוסעים של חברת "גרמניה איירליינס" במטוס אל על בזמן שנסה לאחור, הייתה יכולה להיגמר באסון כבד – כך לדברי בכירים ברשות שדות התעופה ובחברת אל על. "אין ספק שהיה כאן נס גדול. שני המטוסים היו עמוסים בדלק סילוני. עצומת הפגיעה והחיכוך היו גדולות, ואם הייתה אש ניתצת מהחיכוך היינו היום במקום אחר", אמר בכיר ברשות.

לפי בדיקה ראשונית, המטוס של החברה הגרמנית שהיה בדחיפה לאחור מהשרוול לכיוון נקודת ההנעה פגע במטוס אל על שסיים את הדחיפה לאחור ואמור היה לצאת לדרכו לרומא. הנוסעים הורדו מהמטוס והועברו לבית הנתיבות. הסיבה לתאונה נמצאת תחת בדיקה. בעקבות העיכוב שנגרם מהתאונה, נמסר כי טיסה 385 לרומא יצאה בשעה 11:30 במטוס הדרימליינר החדש.

אחד הנוסעים סיפר מיד לאחר הפגיעה הגיעו במהירות כבאיות ואמבולנסים ."הם פשוט באו בשיא המהירות כי חששו שהנוסעים נפגעו". אור שרגא, בת 26 מתל אביב, שהייתה על מטוס אל על בדרכה לרומא עם משפחתה סיפרה "המטוס התחיל בנסיעה לאחור לכיוון מסלול ההמראה ופתאום הרגשנו רעד חזק, וממש שניה לאחר מכן הקברניט אמר שאין לנו מה לדאוג ושזה רק הטרקטור שגורר את המטוס החליק בגלל הגשם. חיכינו עוד כמה דקות וראיתי מחלון המטוס שמגיעים המון רכבים של אבטחה, אמבולנסים ומכבי אש והבנו כבר שלא מדובר בסתם החלקה", אמרה. לדבריה, "אפשר היה לראות מהחלון את החלק האחורי של המטוס שנתקענו בו קרוב לזנב המטוס שלנו. אחרי זה כבר הקברניט הודיע שאנחנו מיד נפונה מהמטוס בגלל שהכנף פגעה במטוס אחר".

//www.jdn.co.il/news/israel/974648

5 תגובות

הגרמנים האירופאיים נכנסו שוב פעם בישראלים כשידם של הישראלים על העליונה

מפחיד לחשוב כמה אחריות יש בידי
נהג טרקטור?
מה ההכשרה הנדרשת למי שמוביל מטוסים??
מזמור לתודה לה'

שנסה או שנסע
עצומת הפגיעה או עוצמת
נא לתקן

לא יכלו להתקין חיישני רוורס ב200 ש"ח במטוס כזה משוכלל ?????

מדינת חלם עושים רוורס ולא רואים כזה מטוס ✈ מה אין לו מראות?

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *