צילום: פלאש 90

בג"ץ החליט לאשר למשטרה לבצע ניתוח בגופת התינוק החרדי

בית המשפט העליון דחה עתירת המשפחה שביקשה למנוע את נתיחת הגופה. בשעות אלו מתקיימות בהוראת ה'עדה החרדית' הפגנות בירושלים במחאה על הפגיע בכבוד המת. עו"ד בן גביר "ידם של אנשי המכון לרפואה משפטית קלה"

במשפחתו של הפעוט החרדי שמת בתחילת השבוע במלון בעיר אשדוד קיוו כי בג"צ יקבל את עתירתם ולא יאפשר את נתיחת הפעוט, אך לאחר דיון ארוך בבית המשפט העליון, נדחתה בקשתם ובית המשפט אישר למשטרה לבצע נתיחה שלאחר המוות בגופת הפעוט בכדי לברר את נסיבות מותו.

החלטת בג"צ צפויה להשפיע על ההפגנות המתקיימות בשעות אלו בירושלים, ו'העדה החרדית' צפויה לקורא לאנשיה להמשיך בהפגנות המתקיימות ברחובות שמואל הנביא, כיכר השבת ושבטי ישראל בסמוך לכביש דרך בר לב.

עם זאת, בג"צ הורה לבצע את הניתוח בצורה הדרגתית לפי התחייבות המשטרה בנתיחה מקומית ובנוכחות רופא מטעם המשפחה.

העסקן הרב שמעו שישא מדבר עם עורך הדין
בכניסה לדיון בבית
משפט השלום באשקלון

השופטים הדגישו כי הם נותנים את דעתם לטענות הנכבדות של הסנגורים עורכי הדין איתמר בן גביר ומשה אלמליח באשר לשמירה על כבוד המת, אלא שבמקרה זה, לשיטתם, אין מנוס, אלא להורות על נתיחה.

הבוקר הגישו עורכי הדין של המשפחה משה אלמליח ואיתמר בן גביר עתירה לבג"ץ בניסיון למנוע את קיום הניתוח.

עו"ד איתמר בן גביר אמר לאחר פסיקת בג"ץ "יש להצטער על החלטת בית המשפט העליון שפגע לא רק במשפחה וברגשות הציבור, אלא קודם כל בגופת תינוק בן חודש. ניתן היה, לדעתי, להסתפק בבדיקות אחרות ובחומר החקירה שקיים בתיק. אני סבור שידם של אנשי המכון לרפואה משפטית קלה, והם עורכים ניתוחים למתים אף במקום שאין צורך בכך".

צילומים: Noam Revkin Fenton/Flash90 ו- Hadas Parush/Flash90

מחאה סוערת נגד כוונת המשטרה לנתח גופת תינוק חרדי

4 תגובות

מד"א אחראי על ניוול המת
הם הבריחו את התינוק מבה"ח לאבו כביר

רשעים ארורים, תנו לנו לחיות כיהודים!!!!!!!!!!!!!

המדינה והמשטרה ובג"ץ תתביישו תתביישו תתביישו, שבישיבה של מעלה יבואו לשפוט אתכם אוי כמה אתם תתביישו לכם. מה יהיה לכם שם למעלה, כדאי לכם לרעוד מפחד כבר מהיום. כולכם. מביבי נתניהו ועד השוטר הכי פשוט. הנכם מחללים שם שמיים. אני לא השופט, אינני מישיבה של מעלה אבל דמי התינוק זועקים אליי עד השמיים. תתביישו.

רק בזכותם עוד נשאר קמצוץ של יהדות במדינה

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו