נתניהו ביד ושם. צילום: קובי גדעון, לע"מ

נתניהו ביד ושם במסר לאיראן: "אל תבחנו את נחישותנו"

ראש הממשלה בנימין נתניהו בטקס יום השואה במסר לעם האיראני "לא ישראל היא האויב שלכם, אלא המשטר המדכא אתכם". הנשיא ריבלין פנה לניצולי השואה ואמר: "ברוח האדירה שלכם, שיקמתם מהריסותיו את עולם התורה, את הישיבות והחצרות החסידיות".

ראש הממשלה בנימין נתניהו פנה הערב (רביעי) בנאומו בעצרת המרכזית לציון יום הזיכרון לשואה ולגבורה למנהיגי איראן ואמר: "אל תעמידו במבחן את נחישות ישראל". במסר לעם האיראני אמר: "לא ישראל היא האויב שלכם, אלא המשטר המדכא אתכם. וכשהוא ייעלם מהעולם שני עמינו יוכלו לחיות שוב בשיתוף פעולה".

"אירועי הימים האחרונים מלמדים כי עמידה מול הרשע והתוקפנות היא שליחות שמוטלת על כל דור", אמר נתניהו בנאומו בעצרת במוזיאון יד ושם בירושלים. "אין דור שפטור ממשימה זו, ואבוי לדור שמתחמק ממנה. ראינו את צלב הקרס שהניפו הפורעים ליד גדרות עזה, ראינו את הילדים הסורים שנטבחו בנשק כימי. לקח אחד גדול מלווה אותנו מאז השואה. רוע רצחני שלא מתייצבים נגדו מתפשט במהירות ובהדרגה הוא מאיים על האנושות כולה".

הנשיא ראובן ריבלין אמר בנאומו כי "העם היהודי לעולם יישא את דגל המאבק באנטישמיות ובגזענות. שום אינטרס פוליטי, מדיני או כלכלי לא יגרום לנו להעלים עין מהן, לא באירופה ולא בשום מקום אחר. איננו מצפים לצדק באירופה, צדק שיתקן את העבר. צדק לא יוכל לצמוח מהאדמה עליה נשרפו חיים אחינו ואחיותינו. אנו כן מצפים למצוא במדינות אירופה שותפות אמת, שיחד איתן נשקיע בחינוך, במכוני מחקר, נעסוק בהנצחה ובזיכרון, נלמד מה היה ונבטיח – שלעולם לא עוד".

"שואת העם היהודי איימה בצורה המוחשית ביותר על החזון העתיק שלנו, בן 2,000 שנים, לשיבת ציון וירושלים", אמר הנשיא בנאומו. "הפתרון הסופי ביקש להביא את הקץ על החלום הלאומי שלנו, וככזה, יצר את הדחיפות לכונן את עצמות ישראל. העם היהודי הקים את מדינת ישראל ברגעי החולשה האיומים ביותר שלו, לאחר ששליש ממנו הושמד, כשהוא שותת דם, מוכה וחבול. קרוב ל-50% מהלוחמים במלחמת השחרור היו ניצולי שואה. בגבורת הניצולים הלוחמים ובדמם גילו אויבינו כי דמנו לא הפקר, כי יש מחיר לפגיעה בחיי יהודים".

ריבלין פנה לניצולי השואה ואמר: "יקירי, אתם יצרתם את הנס הזה. ברוח האדירה שלכם בניתם וביססתם את הבית הזה – את צה"ל, המוסד וגופי הביטחון, את עולם המשפט, את ההתיישבות. שיקמתם מהריסותיו את עולם התורה, את הישיבות והחצרות החסידיות. פיתחתם את הכלכלה והתעשייה הישראליות, בניתם בית, נטעתם עץ, הבאתם ילדים לעולם וגידלתם אותם להיות גאים, זקופי קומה, שוחרי חיים ואוהבי אדם".

שר החינוך נפתלי בנט נאם בעצרת הזיכרון במכון משואה שבתל יצחק. "מה תלמידי ישראל צריכים לזכור? שבימים השחורים של העם היהודי אף אחד לא ניצב עמנו", אמר בנט. "היינו לבד, ללא הגנה. הצרפתים שהסגירו אותנו, האוקראינים שרצחו בנו, הפולנים שלעיתים סייעו למרצחים, ההולנדים שהיו אדישים, והאמריקאים ובעלות הברית שכבר ביוני 1944 ידעו על אושוויץ ולא הפציצו. כמה פצצות על תאי הגזים, ומכונת הרצח הייתה מושבתת. אך הפצצות לא הוטלו".

"תלמידים יקרים, תעריכו את זה שכיום מדינת ישראל תמיד תגן על עצמה בכוחות עצמה", אמר השר. "כשאתם תעלו על מדי צה"ל, תדעו שאין תחליף לעוצמתנו הלאומית. יש חברים, יש בעלי ברית, אך ברגע האמת נסמוך רק על עצמנו".

5 תגובות

בושה לנפתלי לדבר כך עוצמת צאל בל להזכיר שבלעדו יתברך אנחנו אפס

הזוי שאתר נורמלי מביא דברי גאווה לאומית קיצוניים הגובלים באפיקורסיות.
תשימו לב. זה באמת מוגזם.
ומילא עם איזושהי הסתייגות, אבל גם זה לא?!

אני מזדעזע כל פעם מחדש איך שאתר הנקרא חרדי מביא את דברי הכפירה ולהג ההבלים של ראשי המדינה הכופרים בד' ומשיחו, על כוחי ועוצם ידי עשה לי את החיל הזה, די! מספיק! עד מתי תפטמו את נשמתינו בטריפות ונבילות אלו?!

נא לשים לב כמה נפתלי בנט מדבר דברי כפירה – זה החינוך של הדור אוי ואבוי לנו

אם ה' לא ישמור עיר …

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן