אחרי סרטון השיירה הנוסעת בפראות בדרך לחתונה תוך ביצוע ירי, סרטון מהיום באותו כביש ליד ב"ש מתעד צעירים, חלקם רעולי פנים וחמושים במקלות, מתקרבים לרכב פרטי בצומת אוהלים שבנגב. אדם אחר נראה כשהוא בועט באחת מדלתות המכונית

תיעוד חדש של הסכנה בכבישי הדרום מתפרסם היום (שני), יממה לאחר הסערה שחולל תיעוד הירי בכביש 40 בשיירת הרכבים בדרך לחתונה. בסרטון, שצולם הבוקר סמוך לבאר שבע נראה רכב דוהר נגד כיוון התנועה, עוצר – וממנו יוצא נער עם אלה שרץ לעבר זוג רכבים סמוך. במקביל צעירים נוספים רצים לעבר אחד הרכבים וקטטה המונית מתפתחת במקום.

האירוע הבוקר התרחש בצומת אוהלים ותועד על ידי עוברים ושבים ועל ידי מצלמת האבטחה שבצומת. התקרית התרחשה באותו הכביש ובאזור הסמוך לירי באוויר שבוצע על ידי רעולי פנים ביום שישי, בזמן ששיירת רכבים נסעה בדרך לחתונה. על פי הידוע, אחד הרכבים התנגש במוביל טנקים, ככל הנראה כניסיון להימלט מפני קטטה או מתוך להט להשתתף בה. בעקבות התאונה נעצר הרכב בצד הכביש, ולקראתו הגיעו מספר רכבים מהם יצאו נערים, חלקם רעולי פנים, שהחלו לתקוף את נהג הרכב.

ככל הנראה, מדובר בסכסוך בין שתי משפחות מהפזורה הבדואית. את התיעוד פרסמה מילנה טפליזקי-וורשינין והוא צולם על ידי מנהל של אחד המפעלים במועצה האזורית רמת חובב. "קורבן התקיפה היה בדרך לעבודה במפעל", סיפרה טפליזקי-וורשינין. לדבריה, אז ירדו השניים מהרכב – והחלו לתקוף את הגבר שישב במכונית הפרטית. הוא יצר קשר עם המשטרה: "אמרו לו שהם מודעים לתופעה".

"אני אימא לשני ילדים קטנים שנוסעת כל יום הלוך-חזור בכביש הזה", הוסיפה טפליזקי-וורשינין. "בשתי מילים: אין ביטחון. זו תחושה של חוסר אונים. חייבים להציב ניידת משטרה בצומת הזה כי הבדואים מסכנים שם את הנוסעים ועוברים עבירות תנועה".

ממשטרת ישראל נמסר כי "התקבל דיווח על האירוע. תוך מספר דקות הגיעה ניידת למקום. המשטרה פגשה באזרח חבול ולקחנו ממנו עדות. נפתחה חקירה בנושא והחלו בסריקות".

ראש העיר באר שבע, רוביק דנילוביץ', מסר כי הוא פנה למפכ"ל רב-ניצב רוני אלשיך ולשר לביטחון פנים גלעד ארדן בנושא: "אמש נחשפנו למראות מזעזעים כשחבורת בני מיעוטים, באופן מופגן ובלי כל חשש, נהגה בפראות בכבישי הנגב תוך יריות מנשק אוטומטי לעיני כל. מדובר בחציית קו אדום שאסור לעבור עליו לסדר היום. עליי לציין, כי לאחרונה היינו עדים למספר מקרי אלימות בכבישי הנגב ובתוך היישובים על ידי חבורות בריונים פורעי חוק שמטילים אימה על הציבור". דנילוביץ' הוסיף כי הוא דורש מהמפכ"ל ומהשר לביטחון פנים "לגדוע לאלתר תופעה חמורה זו מהשורש ולטפל בה במלוא התקיפות, ביד של ברזל. לא נסכים שתושבי הנגב יהיו בני ערובה ויפחדו להסתובב בכבישים. עד כאן!".

//www.jdn.co.il/news/israel/985235