השבוע הקרוב יהיה חם, מאובק ונתון לזיהום אוויר גבוה. לזה נלווה גם גשם קל שיתפתח באזורנו בשלישי ורביעי. בסף השבוע: שרבי • האזינו לתחזית המלאה • וגם: האם וכיצד ישפיעו הטמפרטורות החריגות על מדורות ל"ג בעומר?

האזינו: התחזית השבועית עם אורי בץ

חזאי רשת 13, אלעד זוהר:
השבוע הקרוב יהיה חם, מאובק ונתון לזיהום אוויר גבוה. לזה נלווה גם גשם קל שיתפתח באזורנו בשלישי ורביעי. זה יחסית שולי ויש לתת דגש על הפוטנציאל לזיהום אוויר. מחר: התחממות נוספת ומעונן חלקית בעננות גבוהה. ללא גשם.

שלישי: התחחממות נוספת, אובך קל עד בינוני. מעונן חלקית ובהדרגה מעונן, טפטופים ייתכנו בכל הארץ. סיכוי קטן להתפתחות שיטפונות. ייתכנו ברקים בעננות המפותחת אך לא נראה כי כמויות הגשם יהיו מרשימות, וייסתכמו בטיפות עד מילימטרים ספורים. בערב הפחתה והפוגה בגשם.

רביעי: חם יותר על גבול השרב בחוף, ושרבי בפנים הארץ. עננות גבוהה ואובך קל.

חמישי ושישי התחממות נוספת ושרב ברוב האזורים.

לעניין זיהום האוויר
ימי שרב עדין כזה שאינו מגיע עם שבירות חריפות מתאפיינים ברוח קלה ולעיתים בקיזה חלשה שנכנסת לחוף. ממילא ימים כאלה יוצאים זיהום אוויר מאבק ותחבורה, במיוחד בבוקר. תוספת של שבוע המדורות מהווה מהלומה קשה על איכות האוויר. יש להמליץ לצמצם מדורות, לקצר את משכן ומהצד השני להזכיר לציבור לאטום את הבית כמה שניתן. בבקרים של שלישי עד שישי, יש סכנת זיהום אוויר במיוחד בריכוזי הערים.
כמו כן, ימי שרב הם בכלי אינדקס שריפות גבוה, כלומר סכנה מוגברת בשל היובש באוויר.

מה זה אומר על אירועי ל"ג בעומר? "לא הייתי ממהר לבטל כרגע מדורות. אבל בהחלט מתחשב בכל מה שכתוב כאן ומצמצם את הפעילות".

(בשיתוף רוטרניק)