אסון נחל צפית • המשטרה פשטה על המכינה והחרימה מסמכים

במשטרה ממשיכים לחקור את קבלת ההחלטות שהובילה לטיול הקטלני, במטרה לברר האם רשלנות פושעת היא שהובילה לאסון הכבד. עורך דינו של המדריך: גורמי המקצוע מסרו המלצות אחרות מאלו שנשמעות כעת בכלי התקשורת

המשטרה ממשיכה לחקור את קבלת ההחלטות שהובילה להחלטה לקיים את הטיול בנחל צפית ביום חמישי האחרון, מה שהוביל לאסון הכבד בו קיפחו את חייהם 10 נערים.

במרכז החקירה: הניסיון לבחון האם ועד כמה היתה רשלנות מצד המנהלים והמדריכים שהחליטו לקיים את הטיול בתוואי הזה למרות ההתרעות השונות.

הבוקר פשטו חוקרי המשטרה על משרדי מכינת 'בני ציון' ונטלו מהם מחשבים, מסמכים וקלסרים, זאת במטרה למצוא בהם התייחסות כלשהי לטיול המתוכנן, ולבדוק האם מה שמופיע בחומרים הללו תואם לגירסה שהשמיעו המעורבים השונים בחקירה.

"במהלך חקירתם מסרו מנהל המכינה והמדריך שמות של גורמים שונים, שלכאורה נתנו להם אישורים לצאת לאותו טיול גיבוש. החשודים אף ציינו כי יש להם מסמכים המתעדים את ההתכתבות עם אותם גורמים", אומרים במשטרה.

עו"ד ציון אמיר, שמייצג את המדריך שנחקר כעת, אמר הבוקר בראיון ל'כאן' כי הוא קיבל אישור לטיול ממספר גורמי מקצוע. "יש פער בין מה שנשמע באמצעי התקשורת לגבי מה שצפוי לקרות באותו נחל לבין מה שגורמי המקצוע אמרו לאנשי המכינה. לא חייב להיות אשם תמיד, יש דברים קשים שקורים, ואם המשטרה והפרקליטות יחשבו אחרת, אז הם מוזמנים להעמיד את הדברים האלה לבירור".

לדבריו, "תארו לכם שגורמים מקצועיים מסרו לכם צפי מסוים, אז אתם פועלים לפי זה. גם חיל האוויר והצבא פועלים לפי זה, ואז משהו משתנה בדרך, שאדם סביר לא יכול לצפות".


בוידאו: פעילות הכוחות בשטח האסון. צילום: דוברות המשטרה

2 תגובות

כרובת משפחתי (כרובה מאד)
חלק מהנסחפים הנפטרים ששמה מעיין ברהום ז"ל בת אלי בן דוד אמי (שיינדי)
עדיין מרגישים את הצער הגדול!

אבל למה הם כרוב?

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *