בכיר בפרקליטות: "אתפלא אם יוגש כתב אישום נגד רה"מ"

4 חודשים לאחר פרסום המלצות המשטרה נגדו, בכיר בפרקליטות המדינה מעריך כי לא יוגשו כתבי אישום נגד רה"מ בתיקים 1000 ו-2000. "החומרים שהגישה המשטרה - חלולים", אמר הבכיר לערוץ 20. ומתי צפוי היועמ"ש להודיע על החלטתו?


בוידאו: חלק מתגובת רה"מ להמלצות המשטרה נגדו. לתגובה המלאה לחצו כאן

"החומרים שהגישה המשטרה בתיקי 1,000 ו-2,000 חלולים": כך אומר בכיר בפרקליטות המדינה בראיון לערוץ 20. לדבריו, "יש פערים גדולים בין אמירות לבין ראיות. חלק מהחומר הוא לא יותר מרכילות שלא תוכל לבוא בפני בית המשפט. אין ספק שחלק מהדברים מצריכים השלמת חקירה וגם אז, אני לא בטוח שיהיה במה להיאחז מבחינה משפטית".

אם הבכיר מבסס את דבריו על מידע מוצק, הרי שמדובר במכה לא פשוטה למשטרה ובהישג ממשי לצוות ההגנה של רה"מ שטען גם לאחר הגשת המלצות המשטרה נגדו, לפני 4 חודשים: "לא יהיה כלום כי אין כלום".

עוד מדברי הבכיר בראיון לערוץ 20: "יש בחומרים חלק שלא נחשף לציבור ופרטים שלא פורסמו עד היום, אך גם בהם אין לטעמי ראייה שיכולה להביא להרשעה…"אסור לזלזל בעבודת המשטרה. המשטרה בהחלט הקיפה את התיקים ובנתה מארז שלם ומורכב, אך בסופו של דבר תפקיד היועץ המשפטי לממשלה הוא לבדוק את פנים האריזה וככל שנוברים פנימה, מתגלה קושי משפטי. יש צורך בבדיקות נוספות, בהשלמות. בכל מקרה, הסיפור הזה יימשך עוד חודשים".

"אתפלא מאוד אם היועץ המשפטי לממשלה יחליט להגיש כתב אישום בתיקי 1,000 ו-2,000", כך הבכיר.

//www.jdn.co.il/video/953026

מהפרקליטות נמסר בתגובה: "התבטאויות אלה אינן מוכרות לנו, ובוודאי שאינן משקפות את עמדת הפרקליטות. חומרי החקירה מעובדים כעת בתהליך מקצועי ורק לאחריו תגבש הפרקליטות את עמדתה המקצועית לגבי הראיות, ולאחר מכן הדברים יועברו להכרעת היועץ המשפטי לממשלה כמקובל. כל אמירה אחרת בהקשר זה היא באחריות המפרסם בלבד"

//www.jdn.co.il/breakingnews/953987
//www.jdn.co.il/breakingnews/953022

4 תגובות

חוזרים לשיגרה

אמרתי לכם!
לא יהיה כלום כי אין כלום!!!!!!!!!

משגע אותי שהוא כל דקה מדפדף שם דפים..
במקום להדפיס לו כל 2 משפטים על דף אחד, שישימו שם טאבלט והוא יעביר עם האצבע בצורה בלתי מורגשת.
הצעת חוק:)

הכל בגלל ביבי וחקירות השחיתות שלו
אם הוא לא היה כ"כ מושחת ונחקר
בכיר בפרקליטות לא היה מתבטא בצורה כזאת
והפרקליטות לא היה מכחישה את דברי הבכיר
ומי יודע כמה סיגרים הפרקליטות משלמת לבכיר
וכמה בקבוקים ביבי מעביר לפרקליטות
והכל ברור ומובן מאוד: 'הון ושלטון-סרחון'

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *