יועצו של אבו מאזן תקף בחריפות את דיוויד פרידמן וטען כי הוא מעודד טרור דתי על רקע פרסום תמונתו שבה נראה עומד לצד תצלום של הר הבית ללא כיפת הסלע. "זו הסתה מקוממת של דיפלומט מוטה וקיצוני וקריאה מפורשת לטרור דתי", אמר היועץ

יועצו של יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן תקף היום (רביעי) בחריפות את השגריר האמריקני לישראל, דיוויד פרידמן, וכינה אותו "מתנחל טרוריסט". את הדברים אמר היועץ על רקע תמונתו של פרידמן שפורסמה אתמול בה נראה השגריר מקבל במתנה תמונה של ירושלים עם עיבוד של בית המקדש במקום מסגד אל אקצא.

"הסוף שאותו מבקשים אותם פושעים, וביניהם המתנחל הטרוריסט דיוויד פרידמן, הוא מחיקת הפלסטינים מירושלים וגירושם ממנה". יועצו של אבו מאזן קרא לממשלות, לארגונים ולעמים במדינות ערב והאיסלאם להגיב על הפגיעה של שגריר ארצות הברית ברעיון האיסלאמי: "הופעתו של פרידמן עם תמונה גדולה של הר הבית שבה הוסרה כיפת הסלע והוצב בית המקדש במקומו, היא צעד פרובוקטיבי ומסר גזעני המסית להרס מסגד אל-אקצה. מדובר באימוץ ברור של טענות היהודים הקיצוניים והאמונות שלהם לגבי מסגד אל-אקצה והעיר ירושלים".

עוד אמר כי "הסרת המקומות הקדושים לאיסלאם בירושלים היא מטרה גזענית של קיצונים יהודים ששולטת במדינת הכיבוש. על המדינות הערביות והמוסלמיות לנקוט עמדה ברורה ונחרצת שתגן על מסגד אל-אקצה מפני המזימה והפשע שאותם מובילה ארצות הברית נגד כיוון התפילה הראשון של המוסלמים ונגד המסגד השלישי בקדושתו על פני האדמה. אנו פונים בקריאת חירום לכל המוסלמים להציל את מסגד אל-אקצה לפני שיהיה מאוחר מדי".

אל-הבאש הוסיף: "אנו מצפים לתגובה ערבית-איסלאמית היסטורית על ההתגרות הגזענית הזאת של השגריר האמריקני. עלינו לקבל התנצלות ממנו אישית ומהממשל האמריקני, בנוסף לסיום תפקידו, ביטול ההחלטה של ארה״ב להכיר בירושלים כבירת ישראל וסגירת ההתנחלות האמריקנית שנפתחה בירושלים ונקראת שגרירות".

בעקבות הסערה שהתחוללה לאחר פרסום התמונה נאלצה דוברת שגרירות ארצות הברית בירושלים לפרסם הודעה שבה התנערה באופן רשמי מהצילום השנוי במחלוקת. "השגריר פרידמן לא היה מודע לצילום שהובא בפניו", נמסר. "הוא התאכזב כשהבין שמישהו ניצל את ביקורו בבני ברק כדי לייצר מחלוקת. מדיניות ארצות הברית ברורה לחלוטין: אנו תומכים בסטטוס-קוו בהר הבית".

השגריר פרידמן צולם עם הדמייה של בית המקדש בהר הבית ועורר סערה