השופט מני מזוז | צילום: מרים אלסטר / פלאש 90

שינוי מדיניות? בג"צ דחה עתירה להשבת גופות מחבלים

היום נערך בבג"צ דיון בעתירה להשבת גופות המחבלים שרצחו את הרב רזיאל שבח ועדיאל קולמן הי"ד • בית המשפט דחה את עתירת משפחות המחבלים, אך סייג את החלטתו בכך שהעתירה נדחתה כיוון שהייתה משותפת ולא לכך מחבל בנפרד

שופטי בג"ץ דחו את עתירת בני משפחותיהם של המחבלים שרצחו את הרב רזיאל שבח ועדיאל קולמן הי"ד, שדרשו להשיב את גופותיהם, אך נראה כי החלטה זו הינה באה על רק שינוי מדיניות הבג"ץ לגבי החזרת גופות מחבלים.

"לאחר שעיינו בעתירה ובתגובת המשיבים, הגענו למסקנה כי במקרה שלפנינו דין העתירה להידחות על הסף מהטעם שהעתירה כורכת יחדיו את עניינם של שני עותרים שונים, אף שעניינם מעורר היבטים משפטיים משותפים", קבעו השופטים.

כאמור, מלשון החלטתם, בה נאמר, כי "דין העתירה להידחות על הסף, מהטעם שהעתירה כורכת יחדיו את עניינם של שני עותרים שונים", משמע כי אין שינוי מדיניות מצד הבג"ץ לגבי גופות מחבלים, מאחר והחלטתם לדחות עתירה זו נתלית בכך שבמקום להגיש כל משפחת מחבל את העתירה שלה בנפרד, הוגשה עתירה משותפת הדורשת לשחרר את גופותיהם של שני מחבלים.

כעת, לאחר שנדחתה עתירתם, ככל הנראה יגישו משפחות המחבלים שוב עתירה והפעם בנפרד וכנראה שהפעם יענו בחיוב, בהתאם לנאמר בהחלטת הבג"ץ, כי "אין באמור, כדי למנוע מהעותרים לשוב ולהביא את עניינם, בעתירות נפרדות, בפני בית משפט זה".

במקביל לדיון בעניין שני מחבלים אלו, היום התקיים משפט בעניינו של המחבל איסלאם אבו חמד, שרצח את לוחם יחידת דובדבן, רונן לוברסקי הי"ד. משפחת לוברסקי שהגיעה למשפט, נטשה את אולם בית המשפט בזעם, לאחר שהתברר להם כי הרכב השופטים שנוכח שם לא מאפשר השתת עונש מוות למחבל.

רונן לוברסקי, נפצע באורח אנוש לפני כחמישה חודשים, בעת פעילות מבצעית כנגד חוליית טרור שהיו מעורבים בביצוע פיגועי ירי באיו״ש. במהלך חיפושים במחנה הפליטים אל עמארי ברמאללה, המחבל איסלאם אבו חמד, השליך לעברו של רונן פלטת שיש וכתוצאה מכך נפצע באורח אנוש ולאחר מספר ימים נפטר מפצעיו.

בתום קרב יריות: חוסל אחד מרוצחי הרב שבח הי"ד; חייל נפצע קשה

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *