בצל ההמתנה להכרעת היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בתיקי ראש הממשלה. מנדלבליט טרם הכריע בסוגיית השוחד, ואם כן קיבל החלטה - טרם עדכן את הפרקליטים שעובדים איתו על התיק. גורם בכיר בפרקליטות: "גם אם סעיף השוחד ישאר, הוא יצטמק"

בימים הקרובים אמור היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט להכריע בתיקי ראש הממשלה בנימין נתניהו. סעיף השוחד בתיק 4000 הוא הסעיף החמור ביותר שבו נתניהו עלול להיות מואשם בשלושת הפרשות העומדות כעת של שולחנו של היועמ"ש. לפי שעה מסתמן כי מנדלבליט טרם הכריע בסוגיית השוחד, ואם כן קיבל החלטה – טרם עדכן את הפרקליטים שעובדים איתו על התיק.

יחד עם זאת, גורם בכיר בפרקליטות אומר לגיא פלג 'בחדשות 12': "גם אם בסופו של יום היועמ"ש יחליט להשאיר את סעיף השוחד בכתב האישום, צפוי להיות הבדל משמעותי בין תיאור הסעיף כפי שהוא מופיע בכתב החשדות לבין תיאורו בכתב האישום הסופי.

לדברי אותו בכיר, סעיף השוחד יעבור דילול משמעותי, ואם כן יוחלט להאשים את נתניהו בשוחד האישום יתמקד בהטבה הרגולטורית שנתן לכאורה למיליארדר שאול אלוביץ' באישור עסקת בזק-יס, והסעיפים האחרים שבהם נטען כי נתניהו נתן הטבות ידוללו החוצה מכתב האישום או יוסרו כליל".

'בכאן חדשות' פורסם הערב תמלילים חדשים מהחקירה של עד המדינה ניר חפץ, במהלך החקירה תקף חפץ את משפחת נתניהו,

חפץ: "מיד אחרי הבחירות (2015) יאיר ניהל מלחמת חורמה כדי לשכנע את הוריו וגם להוכיח לכל היועצים. שאתר וואלה הוא אתר שמאלני עוין, יותר גרוע מווינט… אתר חיזבאללה… ורק בגלל שאול ואיריס (אלוביץ')… הם מפרסמים ידיעות טובות על שרה…

חפץ ממשיך: "הוא (יאיר) פשוט טמטם את הראש של שרה, בראש ובראשונה כי הם שוהים כל היום ביחד בבלפור, אבל גם לאבא שלו, וזה היה כמו שטיפת מוח, המשפטים האלה (נגד אתר וואלה), ביבי ושרה שמעו אותם מפי יאיר, אלפי פעמים, לא מאות, אלפי פעמים".

החוקרים מקשים על חפץ אחרי שהוא מעיד שבאתרים אחרים יאיר לא יזם התערבות

חוקר: "למה אתה טוען שהאתר הזה היה כל כך חשוב ליאיר? למה התעסק איתו?"

חפץ: "תשמע, אתה רוצה לשמוע מה אמרתי לאשתי בעניין הזה? שהוא מגה קוקו, אני יודע מה… אני יכול לדעת מה הולך לו בראש לזה? למה הוא עושה את זה? הרי זה לא הגיוני". יאיר נתניהו , כמו גם אמו, נחקרו בתיק 4000, והתיק נגדם נסגר.