אילוסטרציה. צילום: Yonatan Sindel/Flash90

בחשד לעבירות מס בהיקף נרחב: שני אנשי עסקים בכירים נעצרו

החשודים, בעלי חברות נדל"ן, נמנים בין עשירי ישראל. הם נעצרו השבוע על ידי רשות המסים, ושוחררו אתמול בערבות של מאות אלפי שקלים. עורך דינם: "אין בהם ספק כי בתום החקירה תתברר האמת והנושא יסתיים בלא כלום". על פרטי הפרשה הוטל צו איסור פרסום

 • "אל תגידו לי יותר כלום" בקשתה הכואבת של תהילה

  תוכן מקודם

 • "אני אתפלל למעלה על כולם" ההבטחה המצמררת של ישראל ז"ל

  תוכן מקודם

 • מזעזע: גננת הבחינה בהשפלה חברתית מתמשכת

  תוכן מקודם

 • 'דקות לפני השקיעה' כך נודע לליבי (25) שבעלה נהרג במירון

  תוכן מקודם

שני אנשי עסקים אמידים נעצרו ביום שני בחשד לעבירות מס בהיקף גדול. השניים הובאו אתמול לדיון בהארכת מעצרם בבית משפט השלום בתל אביב – ושוחררו בתנאים מגבילים, לאחר שהפקידו ערבות בסך 300 אלף שקלים כל אחד.

על פי הדיווחים הם נעצרו בחשד שהעלימו מס בהיקף של מאות מיליוני דולרים. לאחר שהפקידו ערבות בסך 300 אלף שקלים כל אחד, הם שוחררו בתנאים מגבילים ונאסרה עליהם היציאה מהארץ לכחצי שנה.

המשטרה תפסה את המחשבים של החשודים, ובית המשפט הורה שהם יישארו בחזקתה עד 23 בנובמבר. החשודים, יחד עם שותפים אחרים, מחזיקים בשורה של חברות הפועלות בתחומי הרכב והנדל"ן בישראל ובחו"ל.

החקירה הרגישה והחשאית מתנהלת על ידי רשויות המס וגופים נוספים. שני החשודים המוכרים מאוד בשוק ההון המקומי נעצרו בתחילת השבוע בצו של בית משפט, בעיקר לנוכח חשד לשיבוש חקירה, וברשויות המס אף ביקשו להאריך את מעצרם בכמה ימים נוספים. בסופו של דבר הצדדים הגיעו להסכמות ולפיהם החשודים ישהו במעצר למשך יומיים, ולאחר מכן הם שוחררו בערבות.

יחידת פקיד שומה תל אביב ריכזה את החקירה, ומהממצאים שהובילו למעצר עלה חשד כי מטעם עסקיהם של השניים לא דווחו דיווחי אמת, והושמטו הכנסות בהיקפים גדולים. החשודים אף הובאו לבית משפט השלום בתל אביב בחשאיות, שם ביקשו סנגוריהם, עורכי הדין נתי שמחוני וחיים גבאי, צו איסור פרסום על שמם.

"מרשיי מאמינים ברשויות אכיפת החוק ומשתפים פעולה עם החקירה", מסר עורך דינם של החשודים, נתי שמחוני. "אין בהם ספק כי בתום החקירה תתברר האמת והנושא יסתיים בלא כלום".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן